Białostocki policjant podejrzewany jest o zgwałcenie kobiety

2016.12.30 13:42
3 grudnia odbyła się impreza towarzyska z udziałem kilku osób, w tym 3 policjantów. Jeden z nich podejrzewany jest o to, że wówczas zgwałcił kobietę.
Białostocki policjant podejrzewany jest o zgwałcenie kobiety
Fot: pixabay.com

Prokuratura okręgowa prowadzi śledztwo przeciwko Jackowi R. - funkcjonariuszowi białostockiej policji, który podejrzany jest o to, że 3 grudnia tego roku podczas imprezy towarzyskiej, stosując przemoc, doprowadził J.K. do obcowania płciowego wbrew jej woli.

- Sprawa została zgłoszona przez pokrzywdzoną. Sąd przesłuchał ją z udziałem prokuratora i psychologa. Zeznania złożyło także 7 świadków – informuje nas Marek Czeszkiewicz, p.f. Prokuratora Okręgowego w Białymstoku.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu oraz złożył obszerne wyjaśnienia. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 5 tys. zł, dozoru policji, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz zakazu zbliżania się do niej na odległość 50 metrów. Mężczyzna nie został jednak zawieszony w obowiązkach, bowiem impreza odbywała się w czasie wolnym, po służbie.

Jackowi R. grozi od 2 do 12 lat więzienia.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1230 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39