Białostocki stadion wśród najlepszych inwestycji z Polski Wschodniej

2015.08.10 00:00
Od poniedziałku (10.08) można głosować na najlepsze inwestycje Polski Wschodniej. Wśród nominowanych są przedsięwzięcia z naszego regionu.
Białostocki stadion wśród najlepszych inwestycji z Polski Wschodniej
Fot: Michał Kardasz

Plebiscyt Top Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej 2015 ma wskazać 10 najciekawszych realizacji (prowadzonych przez samorządy lub ich podmioty zależne), które przyczyniły się do rozwoju gospodarki oraz poprawy życia mieszkańców pięciu województw: podlaskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Organizatorzy konkursu - redakcja serwisu Portalsamorzadowy.pl we współpracy z Radą Konsultacyjną, w której zasiadają doświadczeni samorządowcy, ekonomiści i eksperci - wskazali 20 inwestycji. Z nich zostanie wytypowanych 10 laureatów.

Główne kryteria oceny projektów to: rozmach inwestycji w odniesieniu do budżetu i możliwości samorządu, walory estetyczne, funkcjonalność, nowatorstwo, współpraca z lokalną społecznością na etapie projektowania inwestycji, montaż finansowy (koncesja, kredyt, dotacja) oraz aktywne gospodarowanie majątkiem.

Wśród 20 nominowanych są 4 projekty z województwa podlaskiego: Inkubator Przedsiębiorczości w Łapach, biogazownia w oczyszczalni ścieków w Siemiatyczach,
Stadion Miejski w Białymstoku oraz przebudowa placu im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Oprócz tego nominowano przedsięwzięcia z Opola Lubelskiego, Rzeszowa, Olsztyna, Lublina, Przemyśla, Chęcin, Skarżyska Kamiennej, Bychawy, Kielc, Leska, Stalowej Woli, powiatu olsztyńskiego, Połańca i Ełku.

Internauci do 14 września poprzez stronę www.portalsamorzadowy.pl mogą głosować na - ich zdaniem - najlepsze projekty. Wręczenie wyróżnień odbędzie się podczas II Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku (24-25 września).

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1900 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39