Białostocki "Tydzień na Rzecz Kariery". Trwają zapisy

2014.01.29 00:00
Uczniowie białostockich gimnazjów, ich nauczyciele oraz rodzice mogą wziąć udział w 3. edycji "Tygodnia na Rzecz Kariery". W ramach przedsięwzięcia uczestnicy m.in. zapoznają się ze specyfiką nauki w miejskich szkołach zawodowych oraz zwiedzą białostockie firmy.
Białostocki "Tydzień na Rzecz Kariery". Trwają zapisy
Fot: sxc.hu

W drugiej połowie lutego (24-28.02) uczniowie gimnazjów z powiatu białostockiego, a także ich rodzice oraz nauczyciele będą mogli uczestniczyć w organizowanym od 3 lat "Tygodniu na Rzecz Kariery". Głównym celem inicjatywy jest wsparcie młodzieży w świadomym wyborze ścieżki edukacyjnej i zawodowej, poprzez umożliwienie jej bezpośredniego kontaktu ze światem zawodów.

W ramach akcji odbędą się warsztaty w szkołach zawodowych, podczas których młodzież będzie obserwować nauczycieli i uczniów przy pracy. Ponadto na uczestników czekają spotkania z przedstawicielami różnych zawodów. W ich ramach odbędą się prezentacje przedstawicieli takich dziedzin, jak prawo, społecznych i kultury (mediator sądowy, trener biznesu, copywriter, dziennikarz), nauk fizycznych, matematycznych, technicznych (architekt, inżynier budownictwa, inżynier mechanik) oraz zdrowia (lekarz, diagnosta laboratoryjny).

Ostatnią atrakcją będą wycieczki do dwóch białostockich firm, ChM – producenta specjalistycznych implantów i narzędzi dla ortopedii i traumatologii oraz drukarni Orthdruk.

Chętni mogą się zgłaszać do 12 lutego na adres elektroniczny lcdz@ckubialystok.pl. Formularz dostępny jest na stronie internetowej Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1195 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39