Białostocki zespół nie zagra w europejskich pucharach. Zabrakło czasu i pieniędzy

2023.08.05 12:27
SBR Dojlidy Białystok brały pod uwagę zgłoszenie swojej drużyny do europejskich pucharów, w których występują m.in. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki czy Dekorglass Działdowo. Ostatecznie ekipa ze stolicy Podlasia występować będzie jednak tylko w Lotto Superlidze.
Białostocki zespół nie zagra w europejskich pucharach. Zabrakło czasu i pieniędzy
Fot: Dojlidy Białystok

Na europejskie puchary składają się dwie międzynarodowe ligi tenisa stołowego organizowane przez ETTU: Liga Mistrzów oraz Puchar Europy. Występy w pucharach europejskich to prestiż nie tylko dla klubu, ale również miasta i regionu i z tego też powodu SBR Dojlidy rozważały zgłoszenie się do międzynarodowych rozgrywek. Niestety na razie marzenia trzeba odłożyć w czasie.

- Chociaż skład Dojlid na nadchodzący sezon jest silniejszy niż kiedykolwiek i z pewnością pozwoliłby na równą rywalizację w europejskich pucharach, to nie zdecydowaliśmy się w nich wystąpić. Mieliśmy zbyt mało czasu, żeby pozyskać dodatkowe środki i spełnić wszystkie wymagania od strony organizacyjnej. Klub jest w dobrej i stabilnej sytuacji, ale to jeszcze nie ten moment. Skupiamy się na lidze. W pierwszej połowie sezonu chcemy wejść do najlepszej szóstki, a w drugiej zawalczyć o medal. Na grę na arenie europejskiej przyjdzie jeszcze czas - mówi Piotr Anchim, menedżer SBR Dojlid.

Inauguracyjny mecz Lotto Superligi z udziałem białostoczan odbędzie się 1 września na dużej hali Zespołu Szkół Rolniczych. Nowa drużyna SBR Dojlid podejmie wtedy aktualnego mistrza Polski - Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki.

Przypomnijmy, że podlaski zespół na sezon 2023/2024 tworzą Wang Zeng Yi, Asuka Machi, Joao Monteiro oraz Damian Węderlich.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

588 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39