Białostockie pogotowie ma już nowe ambulansy

2014.01.13 00:00
Do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku trafiło 10 nowych ambulansów. Volkswageny zastąpią najbardziej wyeksploatowane auta.
Białostockie pogotowie ma już nowe ambulansy
Fot: WSPR w Białymstoku

To jedna z największych inwestycji stacji pogotowia w ostatnich latach. Stacja pogotowia zakupiła z własnych środków 10 nowych ambulansów z podstawowym wyposażeniem.

– Za dziesięć aut zapłaciliśmy w sumie ponad 3 mln zł – mówi Bogdan Kalicki, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku.

Nowe volkswageny trafiły już do Białegostoku. Obecnie do aut montowany jest specjalistyczny sprzęt medyczny, który nie wymagał wymiany.

– Auta mają podstawowe wyposażenie. Specjalistycznym sami dysponujemy i właśnie montujemy sprzęt do nowych ambulansów - dodaje dyrektor.

W najbliższych dniach karetki zaczną jeździć do białostockich pacjentów. Co ważne, to jeszcze nie koniec inwestycji Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. W najbliższym czasie stacja chce zakupić jeszcze dwa używane ambulanse, które mają zastąpić uszkodzone auta podczas wypadków.

- Samochody muszą być sprawne i gotowe do pracy w każdych warunkach. Niektóre nasze auta mają nawet 9 lat - mówi Bogdan Kalicki - Codziennie ambulanse wyjeżdżają średnio 80 razy.

Białostockie pogotowie obecnie dysponuje 32 ambulansami w zespołach ratownictwa medycznego. Stacja ma także jeden pojazd do ratowania noworodków i małych dzieci.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1257 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39