Białostockie służby zatrzymały kolejne osoby ws. "jednorękich bandytów"

2010.06.17 00:00
Funkcjonariusze z CBŚ na polecenie białostockiej prokuratury zatrzymali kolejne dwie osoby w sprawie tzw. jednorękich bandytów. Przedstawiono im kilkadziesiąt zarzutów dotyczących nieprawidłowości związanych z urządzaniem gier na ponad 2500 automatach - poinformował zespół prasowy podlaskiej policji.
Białostockie służby zatrzymały kolejne osoby ws. "jednorękich bandytów"
Fot: KWP Białystok

Pierwsze uderzenie w nielegalny rynek "jednorękich bandytów" nastąpiło w kwietniu ubiegłego roku. Wówczas jednocześnie kilkuset funkcjonariuszy CBŚ i urzędu celnego wkroczyło do ponad 100 lokali rozrywkowych w 13 województwach. Zabezpieczono wtedy około 300 automatów do gry, co do których były podejrzenia, że funkcjonują niezgodnie z prawem.

Szczegółowe badanie automatów pozwalało oszacować skalę nielegalnej działalności uprawianej za pomocą tzw. jednorękich bandytów. Urządzenia umożliwiały grę na znacznie wyższe stawki i wygrane niż zezwalają na to przepisy. Taki proceder był źródłem uszczuplenia wpływów skarbu państwa - automaty do niskich wygranych były obłożone zryczałtowaną, miesięczną kwotą podatku (180 euro), a nie 45% podatkiem jak w przypadku automatów do wysokich wygranych. Te z kolei mogły być instalowane jedynie w kasynach i salonach gry.

Na podstawie zgromadzonych dowodów oraz wyników badań zabezpieczonych maszyn do gry prokuratorskie zarzuty usłyszało dotychczas kilkanaście osób.

E.S.

963 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39