Białostoczanie grali z Legią. Kibice zobaczyli 4 gole [ZDJĘCIA]

2021.11.14 19:31
W niedzielne (14.11) popołudnie, w hali VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, MOKS Słoneczny Stok zmierzył się z Legią Warszawa. W meczu zaliczanym do 11. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy padł remis 2:2.
Fot: Maciej Safaryn

Futsaliści MOKS-u w ostatnim czasie nie notują najlepszych wyników, przez co białostocka drużyna znalazła się niebezpiecznie blisko strefy spadkowej. W niedzielę ekipa z północno-wschodniej części kraju chciała wrócić na zwycięską ścieżkę i rozpocząć marsz w górę ligowej tabeli. Okazja ku temu była znakomita, gdyż do stolicy Podlasia przyjechała znajdująca się w dołku Legia. Drużyna ze stolicy udanie rozpoczęła zmagania 2021/2022, ale później warszawianie doznali aż 6 porażek z rzędu.

W pierwszej połowie meczu piłka wpadła do siatki tylko raz. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Olczak, dlatego to goście zeszli na przerwę, prowadząc 1:0, ale po zmianie stron Słoneczni zabrali się za odrabianie strat i w pewnym momencie to białostoczanie mieli korzystny dla siebie rezultat. Wszystko dlatego, że w 25. minucie ładną i zespołową akcję wykończył Paweł Aleksandrowicz, a następnie samobójcze trafienie zanotował Olczak. W międzyczasie rzutu karnego nie wykorzystał Łabieniec.

Ekipa z Podlasia niestety nie potrafiła utrzymać wyniku 2:1. W 36. minucie starcia mocno huknął Paweł Tarnowski i oba zespoły, z racji remisu 2:2, w niedzielne popołudnie podzieliły się punktami. Ze względu na trudną sytuację w tabeli, takie rozstrzygnięcie żadnej ze stron z pewnością nie satysfakcjonuje.

MOKS następny mecz o ekstraklasowe punkty rozegra w przyszłą niedzielę (21.11). Tego dnia przeciwnikiem białostoczan będzie znajdujący się na podium Dreman Opole Komprachcice. Słoneczni zaprezentują się na wyjeździe.

16. Górnik Polkowice 11 4 24:73

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Legia Warszawa 2:2 (0:1)
Bramki: Paweł Aleksandrowicz 25, Mateusz Olczak 31 sam. - Mateusz Olczak 15, Paweł Tarnowski 36

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Danilewicz, Citko, Stachurski, Gryko, Jackiewicz, Ulman, Belzyt, Łabieniec, Prolejko, Osypiuk, Aleksandrowicz, Skiepko

Legia Warszawa: Casillas, Warszawski, Grzyb, Turkowyd, Jarosz, Krupnik, Milewski, Olczak, Szafrański, Knajdrowski, Szymczak, Tarnowski