Białostoczanie wygrali 5:0 i dali jasny sygnał, że na spadek się nie godzą

2022.04.17 11:45
MOKS Słoneczny Stok w ostatnich tygodniach nabrał wiatru w żagle. Białostoczanie na przełomie marca oraz kwietnia zremisowali z FC Reiter Toruń i wygrali z Red Devils Chojnice, a w sobotę (16.04) ekipa z naszego miasta rozbiła 5:0 AZS UW Darkomp Wilanów.
Fot: Maciej Safaryn

To był pokaz naprawdę dobrego futsalu. Słoneczni podczas wyjazdowej rywalizacji z AZS-em UW Darkomp Wilanów nie dali przeciwnikom żadnych szans i pewnie wygrali delegacyjny bój aż 5:0.

Strzelanie już w 2. minucie rozpoczął Mateusz Łabieniec, a następnie - jeszcze przed przerwą - na 2:0 podwyższył Kolumbijczyk Helver Tachack. W drugiej połowie, mimo usilnych starań, gospodarze nie zdołali odpowiedzieć, natomiast MOKS wciąż był skuteczny. W 25. minucie trafienie na 3:0 zdobył Michał Osypiuk, po czym dublet zaliczył sprowadzony zimą Cristian Neme.

Warto odnotować, że MOKS w drugiej połowie przez moment miał przewagę jednego zawodnika, ponieważ czerwoną kartkę za bardzo brutalny faul otrzymał Nikodem Starek, ale białostoczanie w chwili, gdy rywal grał w osłabieniu, nie potrafili zapakować piłki do bramki.

Mimo ogrania AZS-u Słoneczni nie opuścili na razie strefy spadkowej. Wszystko dlatego, że w 24. serii zmagań wygrały także Czerwone Smoki z Chojnic (triumf 4:3 nad FC Reiter Toruń). W tej chwili ekipa z północno-wschodniej Polski w tabeli Statscore Futsal Ekstraklasy zajmuje pozycję numer 14. Białostoczanie do bezpiecznej lokaty tracą 2 oczka.

Należy podkreślić, że podczas wyjazdowego pojedynku z akademikami w roli trenera MOKS-u zadebiutował Ukrainiec Aleksandr Danilenko. Dotychczasowy pierwszy szkoleniowiec, a więc Adrian Citko, pozostał w sztabie (pełni rolę asystenta), a także nadal jest aktywnym graczem.

16. AZS UG Futsal 24 9 58:128

AZS UW Darkomp Wilanów - MOKS Słoneczny Stok Białystok 0:5 (0:2)
Bramki: Mateusz Łabieniec 2, Helver Tachack 17, Michał Osypiuk 25, Cristian Neme 29, 37