Białostoczanie znów przegrali. Tym razem na wyjeździe

2022.09.03 18:39
Drużyna MOKS-u Słoneczny Stok Jagiellonii Białystok doznała 2. porażki w tym sezonie. W sobotę (3.09) futsaliści ze stolicy Podlasia polegli w Pniewach z ekipą Red Dragons.
Fot: MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok

Początek sezonu 2022/2023 jest dla występującej w Futsal Ekstraklasie Jagiellonii bardzo trudny. Na inaugurację rozgrywek białostoczanie ulegli bowiem na własnym terenie Constractowi Lubawa (wynik 2:8), a w 2. kolejce zmagań lepsi od zespołu ze stolicy Podlasia okazali się zawodnicy Red Dragons.

Pierwsza połowa rozgrywanego w Pniewach starcia nie przyniosła goli, natomiast druga część pojedynku rozpoczęła się od tego, że czerwonym kartonikiem ukarany został przedstawiciel gospodarzy - Patryk Hoły. Jagiellończycy nie wykorzystali gry w przewadze, ale w 31. minucie białostoczanie w końcu się przełamali, bo piłkę do siatki z bliska skierował Tomasz Lisowski.

Niestety później w niewielkim odstępie czasu Czerwone Smoki zdobyły aż 3 gole, w efekcie czego sytuacja zespołu z północno-wschodniej Polski stała się bardzo skomplikowana. Wprawdzie w 38. minucie MOKS potrafił wykonać jeszcze jeden zryw, co poskutkowało trafieniem Cristiana Neme, lecz ostatecznie do remisu nie udało się już doprowadzić, choć okazja ku temu była, bo tuż przed końcem pojedynku do wykonania przedłużonego rzutu karnego podszedł Kolesnykov. Zawodnik gości nie zdobył jednak gola i sobotni pojedynek, triumfując 3:2, zwyciężył klub z Pniew.

W następnej kolejce Futsal Ekstraklasy drużyna MOKS-u Słoneczny Stok Jagiellonii Białystok zmierzy się w hali Zespołu Szkół Mechanicznych (ul. Broniewskiego) z Clearexem Chorzów.

Red Dragons Pniewy - MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok 3:2 (0:0)
Bramki: Piotr Błaszyk 33, Bartłomiej Gładyszewski 33, Łukasz Błaszczyk 38 - Mateusz Lisowski 30, Cristian Neme 38

Red Dragons Pniewy: Błaszczyk, Roj - Storożuk, Krajewski, Wachoński, Klatkiewicz, Kostecki, Skrzypek, Hoły, Stankowiak, Miałkas, Gładyszewski, Błaszyk, German

MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok: Danilewicz, Dobreńko– Citko, VArgas, Makal, Moreno, Kożuszkiewicz, Belzyt, Lisowski, Kolesnikov, Skiepko