Białostoczaniki walczą z przemocą wobec kobiet

2009.12.11 00:00
Dyskusje na temat przeciwdziałania przemocy wobec kobiet oraz trening samoobrony, w taki sposób mieszkanki naszego miasta uczestniczyły w Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć.

Tegoroczna akcja, którą w Białymstoku zainicjował Ruch Wspierania Kobiet, przebiega pod hasłem: "Zaangażuj się, Działaj, Domagaj się: Możemy Zakończyć Przemoc Wobec Kobiet".

Do akcji aktywnie przyłączyła się również Straż Miejska. Funkcjonariusze brali udział w wykładach, podczas których przestrzegali młode kobiety, w jaki sposób ustrzec się zagrożenia, jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach, gdzie szukać pomocy i jak pomóc kobietom, które padły ofiarą przemocy. Strażnicy uczestniczyli także w treningu samoobrony. Prezentowali techniki skutecznego odpierania ataku oraz obrony przed agresją.

- Pamiętajmy, że przemoc, stosowana w różnej formie jest przestępstwem. Nie gódźmy się na nią, gdy jest używana wobec nas i reagujmy, gdy dotyka innych osób. Nasza obojętność może nie tylko zranić, ale i zabić drugiego człowieka. Pokażmy ofiarom przemocy, że nie są same i mogą na nas liczyć - apeluje białostocka straż miejska.

E.S.
1342 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39