Białostoczanin włamał się do foodtrucka. Ukradł 7 paczek bekonu i napoje

2024.05.31 11:20
31-letni mężczyzna dwukrotnie włamał się do lodówki przy foodtrucku, skąd ukradł napoje i bekon. Wybił także szybę w kabinie pojazdu, jednak nie znalazł niczego co mogło go zainteresować. Rozpoznał go właściciel foodtrucka i powiadomił policjantów.
Białostoczanin włamał się do foodtrucka. Ukradł 7 paczek bekonu i napoje
Fot: Podlaska Policja

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który zauważył osobę rozpoznaną jako włamywacza do foodtrucka i pobliskiej lodówki. Funkcjonariusze drogówki z Białegostoku szybko udali się na miejsce zdarzenia, gdzie zastali zgłaszającego. Mężczyzna wskazał im podejrzanego, którego rozpoznał z nagrań monitoringu jako sprawcę włamania.

- Mężczyzna siedział pod daszkiem. Okazał się nim 31-letni białostoczanin - przekazali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Policjanci ustalili, że włamywacz działał pod osłoną nocy, przecinając kłódkę na lodówce stojącej przy foodtrucku. Z tego miejsca skradł 6 puszek napojów i 7 paczek bekonu. Dodatkowo, uszkodził roletę, która zabezpieczała lodówkę.

Kilka dni później powtórzył ten sam schemat, kradnąc kolejne 6 puszek napojów, lecz tym razem również włamał się do samochodu, wybijając szybę. Jednakże, niczego z auta nie zabrał. Wartość strat, jakie właściciel poniósł w wyniku tych dwóch włamań, oszacowano na blisko 3 tysiące złotych. 31-letni sprawca przyznał się do winy, przyznając, że to on dokonywał włamań do foodtrucka.

Funkcjonariuszom opowiedział, że dokonał włamań, ponieważ świadomie chciał trafić do aresztu. W chwili zatrzymania stwierdzono, że miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Oprócz tego, podczas przeszukania przy nim znaleziono nożyce do cięcia prętów oraz telefon, który figurował jako utracony w policyjnej bazie danych. W jego torbie natrafiono również na 10 puszek napojów, prawdopodobnie pochodzących z okradzionej lodówki.

W rezultacie mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Zgodnie z prawem, za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Redakcja MW
24@bialystokonline.pl

1259 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39