Białostoczanin zatrzymany za pedofilię

2011.02.25 00:00
W ramach ogólnopolskiej akcji wymierzonej przeciwko pedofilom policja ustaliła dane osób dokonujących połączeń i pobierających pliki ze stron prezentujących pornografię dziecięcą na terenie całej Polski. Wśród nich był mieszkaniec Białegostoku.
Białostoczanin zatrzymany za pedofilię
Przeszukanie w mieszkaniu białostocznina, którego podejrzewa się o pedofilię

Jeden z podejrzanych adresów został wytypowany na terenie Białegostoku. W rezultacie przeszukania, jakie przeprowadziła policja w mieszkaniu użytkownika tego adresu IP, zabezpieczono 5 komputerów, 3 laptopy, 8 przenośnych pamięci oraz blisko 700 płyt CD i DVD. Ich zawartość sprawdzają teraz policyjni eksperci.

40-letni właściciel mieszkania usłyszał zarzuty z kodeksu karnego. Funkcjonariusze prowadzą postępowanie, które jednoznacznie wyjaśni czy naruszył on prawo.

64 komputery, w tym laptopy, 49 wymiennych dysków twardych, ponad 2600 płyt CD/DVD, 21 pendrive'ów, kasety VHS i karty pamięci oraz 38 zatrzymanych osób - to efekt policyjnej realizacji o kryptonimie "Carrosell II" wymierzonej przeciwko internetowym pedofilom w całym kraju. Polskiej policji pomogli Brazylijczycy, którzy ustalili, że przekazywanie treści pedofilskich miało miejsce w sieci P2P (peer to peer) i na podstawie zgromadzonych danych przekazali kilka tysięcy adresów IP z całego świata, w tym kilkadziesiąt z Polski.

E.S.

1159 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39