Białostoczanka mistrzynią Polski w strzelectwie sportowym

2017.07.04 17:33
Aleksandra Szutko z Uczniowskiego Klubu Sportowego Kaliber została mistrzynią Polski w strzelectwie sportowym. Białostoczanka okazała się lepsza m.in. od srebrnej medalistki z igrzysk olimpijskich w Pekinie - Sylwii Bogackiej.
Białostoczanka mistrzynią Polski w strzelectwie sportowym
Fot: UKS Kaliber

Do ogromnej niespodzianki doszło we Wrocławiu podczas rozgrywania mistrzostw Polski w strzelectwie sportowym. W rywalizacji kobiet - w najtrudniejszej konkurencji "trzy postawy" - złoty medal wywalczyła bowiem Aleksandra Szutko. Młoda białostoczanka - osiągając wynik 456,3 - pobiła rekord kraju juniorek i wyprzedziła w końcowej klasyfikacji Sylwię Bogacką, a więc medalistkę z Pekinu, oraz wielokrotną olimpijkę Agnieszkę Nagay.

Na tym podpisy reprezentantki Uczniowskiego Klubu Sportowego Kaliber się nie skończyły. Podczas kolejnego dnia zmagań Szutko ponownie stanęła na podium, tym razem zgarniając wicemistrzostwo Polski w innej konkurencji.

Na wrocławskim turnieju dobrze zaprezentowała się też męska drużyna UKS-u Kaliber. Zespół startujący w składzie Piotr Pacuk, Adam Kuczyński i Paweł Porwisiak zdobył bowiem 2 brązowe medale w konkurencjach "trzy postawy" i karabin dowolny leżąc.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1432 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39