POLECAMY
Znaleziono 94669 wiadomości
Kategoria
Biznes 2010.01.07 00:00
Trwa przyjmowanie wniosków o dofinansowanie projektów z zakresu infrastruktury turystycznej, gospodarki odpadami oraz sieci szerokopasmowych i dostępu do internetu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.
Aktualności 2010.01.06 00:00
Sprawa dotyczy reportażu Małgorzaty Kotarskiej-Ołdakowskiej nt. Honorowej Odznaki Województwa Podlaskiego, której Stanisław Marczuk, dawny przewodniczący "Solidarności", nie przyjął na sesji Sejmiku 28 grudnia. Zdaniem marszałka, dziennikarka konfabuluje przedstawiając te wydarzenia.
Ciekawostki 2010.01.06 00:00
Już rusza druga edycja krajowego programu edukacyjnego dla dzieci, rodziców i opiekunów "Czyste powietrze wokół nas". Program, koordynowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną ma objąć około 30% podlaskich przedszkoli.
Osiemnaście gmin z województwa podlaskiego skorzystało z dotacji wspierającej usuwanie i unieszkodliwianie azbestu.
We wtorek (5.01) nowi funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej złożyli uroczyste ślubowanie.
Przez ostatnich kilka dni nieźle mroziło, teraz nadeszło ocieplenie. Wraz z nim czekają nas intensywne opady śniegu.
Dziś Kościół katolicki obchodzi święto Objawienia Pańskiego, czyli popularnie nazywane Trzech Króli. W województwie łódzkim, prezydent miast ustanowił go dniem wolnym od pracy.
Kierujący fiatem nie zdążył ominąć pieszego, który najprawdopodobniej leżał na jezdni. Potrącony w wyniku doznanych obrażeń zmarł w szpitalu.
W Pasiekach koło Narewki w pożarze domu zginął mężczyzna.
Od 1 stycznia 2010 roku wzrosły ceny za wizy na Białoruś. By przekroczyć wschodnią granicę trzeba zapłacić 60 euro czyli tyle, ile płacą Białorusini, chcący przekroczyć granicę z Unią. Długoterminowa wiza kosztuje aż 200 euro, zaś wydana na lotnisku w Mińsku 180 euro.
Biznes 2010.01.06 00:00
Sezon zimowych wyprzedaży w pełni. Sklepy kuszą atrakcyjnymi rabatami. A dla nas to okazja, by kupić towary o wiele taniej.
Od nowego roku Ministerstwo Finansów umożliwiło przesyłanie kolejnych, obok PIT-37, formularzy podatkowych drogą elektroniczną bez podpisu kwalifikowanego.
Białystok chce starać się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r. Już ma logo, które będzie jego emblematem w tym starcie. Piać z zachwytu nie ma nad czym, ale z drugiej strony czy logo będzie miało jakiś wpływ na potencjalny wybór naszej kandydatury?
Sport 2010.01.06 00:00
Jagiellonia zmienia skład zespołu. Kilka dni temu w szeregi żółto-czerwonych wstąpił Rafał Grzyb, kolejnym nowym zawodnikiem jest Kamil Kalinowski, podczas gdy z drużyny odchodzi Marco Reich.
6 stycznia, zgodnie z kalendarzem juliańskim, chrześcijanie wyznania prawosławnego obchodzą święta Bożego Narodzenia. Połowa wyznawców tej religii w Polsce zamieszkuje Podlasie. To właśnie na Białostocczyźnie początki chrześcijaństwa są ściśle związane z kościołem prawosławnym.
Twoją firmę dotknęły skutki kryzysu ekonomicznego? Skorzystaj ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.
XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. To już w najbliższą niedzielę. "Orkiestrowe" imprezy odbędą się również w Michałowie i po raz pierwszy w Bondarach.
Kultura i Rozrywka 2010.01.05 00:00
"Jaś, Małgosia i las cyferek" - tym spektaklem rozpoczyna swoją działalność w budynku dawnego kina Syrena Teatr Arkadia. Premiera w sobotę, 9 stycznia o godz. 15. Po niej gry, zabawy i konkursy dla dzieci. Wstęp jest bezpłatny.
Biznes 2010.01.05 00:00
Zarząd naszego województwa postanowił we wtorek (5.01) przyznać dofinansowanie trzem podmiotom, które będą rozdzielać pieniądze na pożyczki dla podlaskich przedsiębiorców.
Ciekawostki 2010.01.05 00:00
Najlepsze przedsięwzięcia dotyczące rozwoju turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji współfinasowane z Funduszy Europejskich mają szansę na nagrody.
Kulinaria 14:00
Turystyka 13:40
Aktualności 13:30
Kultura i Rozrywka 12:30
Biznes 12:00
Sport 11:12
Aktualności 11:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji