POLECAMY
Policjanci z Białegostoku zatrzymali sześciu młodych mężczyzn i kobietę podejrzanych o niszczenie mienia i propagowanie treści faszystowskich. W sumie w wyniku ich działania zniszczone zostały elewacje czterech budynków, a łączne starty to blisko 8 tysięcy złotych.
Jak podała białostocka policja, w minioną środę w nocy tuż po godzinie 23.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku powiadomiony został o zniszczeniu elewacji czterech budynków na osiedlu Słoneczny Stok. Farbą w sprayu na ścianach namalowano różne symbole i hasła, wśród których były również treści i znaki propagujące ustrój faszystowski swastyka i krzyż celtycki. Funkcjonariusze od razu rozpoczęli poszukiwania sprawców. Chwilę później w pobliżu miejsca zdarzenia zatrzymali sześciu młodych mężczyzn i kobietę w wieku od 17 do 22 lat. Wszyscy to mieszkańcy Białegostoku. Część z nich była pod wpływem alkoholu. Mundurowi zabezpieczyli także puszkę z farbą. Cała siódemka podejrzana jest o niszczenie mienia i propagowanie faszyzmu. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty i dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury.
Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl
Aktualności 2026.06.09 19:54
Kultura i Rozrywka 2026.06.09 15:30
Aktualności 2026.06.09 15:00
Zdrowie 2026.06.09 13:40
Aktualności 2026.06.09 12:40
Sport 2026.06.09 12:20
Kultura i Rozrywka 2026.06.09 12:10
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji