"Białystok bliżej Ciebie", czyli polsko-ukraiński przewodnik po mieście dla dzieci

2022.12.19 08:08
Katarzyna Malinowska przygotowała przewodnik po mieście dla dzieci, który został napisany w dwóch językach - polskim i ukraińskim.
"Białystok bliżej Ciebie", czyli polsko-ukraiński przewodnik po mieście dla dzieci
Fot: mat. prasowe

W tym roku w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku zostało zrealizowane ciekawe wydawnictwo edukacyjne "Białystok bliżej Ciebie".

Jest to przewodnik po Białymstoku skierowany do dzieci polskich i ukraińskich chcących poznać historię naszego miasta. Jego autorką jest Katarzyna Malinowska, historyczka sztuki i edukatorka, autorka bloga o sztuce pod nazwą: kieruneksztuka.pl.

- Książeczka składa się z sześciu tras spacerowych, które w przystępny sposób przybliżają najmłodszym najciekawsze miejsca Białegostoku. Białystok można poznać między innymi: tropem lokalnych artystów, tropem sportu, czy ekologii. Dodatkowo każda trasa została opatrzona przydatnymi informacjami skierowanymi do Ukraińców np. o położeniu szpitali, czy miejsc wsparcia - poinformowała Katarzyna Malinowska.

Ilustracje do wydawnictwa przygotowała Anna Emelianova, białoruska rysowniczka, która od kilku lat mieszka i tworzy w Białymstoku. Wydawnictwo jest dostępne online - można je bezpłatnie pobrać ze strony www.kieruneksztuka.pl.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1361 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39