Białystok na wakacjach. Jak być sprytnym i nie płacić więcej niż musisz

2011.07.19 00:00
Hotel okazał się droższy niż przewidywałeś? Zabrakło Ci gotówki, żeby zapłacić za kolację? Za wycieczkę przyjmują opłaty tylko w banknotach? Euro znowu podrożało i brakuje Ci na wakacje? Jeżeli zetknąłeś się z takimi nieprzyjemnościami, przeczytaj, jak wyjść z twarzą z podobnych kłopotów. Jeśli urlopowe szaleństwa dopiero przed Tobą, dowiedz się, jak ich uniknąć.
Białystok na wakacjach. Jak być sprytnym i nie płacić więcej niż musisz
Fot: sxc.hu

Swoje urlopowe wyjazdy planujemy zazwyczaj z dużym wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli wybieramy się zagranicę. Dotyczy to też naszych finansów. Ci, którzy konsekwentnie co miesiąc odkładają kilkaset złotych, są w komfortowej sytuacji. Co jednak, kiedy sukcesywne oszczędzanie na wakacyjne szaleństwa okazuje się niewystarczające? Widmo rezygnacji z zaplanowanego urlopu to czarny scenariusz, którego każdy chciałby uniknąć.

- Gdy okazuje się, że odłożona przez nas suma nie zagwarantuje nam wymarzonych wakacji, warto wesprzeć się dodatkowym kredytem. Do dyspozycji mamy kilka możliwości. Jeżeli brakuje nam środków na opłacenie wycieczki, możemy skorzystać z kredytu gotówkowego - otrzymujemy wtedy gotówkę na "dowolny cel". Jeżeli natomiast wycieczkę mamy wykupioną, a będzie nam brakowało środków na dodatkowe atrakcje czy też "życie" na miejscu, wtedy warto skorzystać z kart kredytowych lub aktywować tzw. limit w koncie. Zanim jeszcze oddamy się beztroskim przyjemnościom, musimy dokładnie skalkulować, czy po powrocie z wakacji nasz budżet wytrzyma spłatę zaciągniętych zobowiązań - radzi Elżbieta Wołosewicz, doradca finansowy Aspiro z Białegostoku.

Jeżeli w czasie wyjazdu wydajemy więcej niż zaplanowaliśmy, możemy pomyśleć o kredycie "na telefon" i bez formalności. Przed wyjazdem należy jednak sprawdzić, czy nasz bank oferuje taką usługę. Gdy staniemy się ofiarą kradzieży i stracimy portfel z dokumentami, ważne jest zablokowanie środków. Można tego dokonać, telefonując na odpowiedni numer do naszego banku lub samodzielnie w przypadku dostępu do internetu. Warto też gotówkę porcjować i trzymać w różnych miejscach - spodnie, torebka, hotelowy sejf - oraz nie przechowywać numeru PIN i karty razem.

andy

1293 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39