Białystok. Nowa stacja dializ i poradnia nefrologiczna

2011.12.30 00:00
Już od 2 stycznia 2012 roku pacjenci cierpiący na niewydolność nerek będą mogli korzystać z nowej stacji dializ i poradni nefrologicznej. Zostanie ona otwarta w budynku szpitala MSWiA przy ul. Fabrycznej w Białymstoku.
Białystok. Nowa stacja dializ i poradnia nefrologiczna
Fot: sxc.hu

W pierwszej w mieście niepublicznej stacji dializ wszystkie świadczenia będą bezpłatne, realizowane w ramach kontraktu z NFZ. W ośrodku o powierzchni 705 m kw., obecnie znajduje się 5 stanowisk dializacyjnych, ale docelowo będzie ich 16, co pozwoli na objęcie specjalistyczną opieką 90 pacjentów. Od stycznia, chorzy z przewlekłą niewydolnością nerek będą mogli korzystać także z konsultacji lekarzy specjalistów w nowo otwartej poradni nefrologicznej. Rejestracja do poradni będzie odbywać się telefonicznie - pod nr 665485280 lub 856510032 oraz osobiście. Poradnia będzie przyjmować pacjentów we wtorki, środy oraz czwartki. Z konsultacji nefrologicznych nieodpłatnie mogą korzystać osoby objęte powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym.

Dializa jest procedurą ratującą życie. Chorzy z przewlekłą niewydolnością nerek muszą być poddawani dializoterapii (oczyszczanie krwi z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii) co najmniej 3 razy w tygodniu, a każdy zabieg trwa 4-5 godzin. Zaprzestanie terapii prowadzi do zatrucia organizmu, czego konsekwencją jest zgon.

Stacja prowadzona przez Międzynarodowe Centrum Dializ (Grupa Fresenius) mieści się w budynku białostockiego szpitala MSWiA - bezpośrednio do ośrodka prowadzi także oddzielne wejście z zewnątrz. O jakość leczenia i komfort dializowanych zadba wykwalifikowana kadra medyczna - dwóch lekarzy nefrologów i sześć pielęgniarek z wieloletnim doświadczeniem w pracy w stacji dializ i z pacjentami dializowanymi. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

andy

1889 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39