Białystok. Sprzedawała liquidy do e-papierosów bez akcyzy i niewiadomego pochodzenia

2022.02.18 13:30
Liquidy bez polskich znaków akcyzy oferowane były do sprzedaży w jednym ze sklepów w Białymstoku. Uszczuplenia w podatku akcyzowym zostały oszacowane na ponad 855 tys. zł.
Białystok. Sprzedawała liquidy do e-papierosów bez akcyzy i niewiadomego pochodzenia
Fot: Podlaska KAS

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku podczas kontroli jednego z białostockich sklepów z artykułami do e-papierosów ujawnili blisko 780 litrów płynów do elektronicznych papierosów. Opakowania o różnej pojemności z liquidami nie były oznaczone wymaganymi znakami akcyzy oraz nie posiadały informacji o producencie oraz składzie.

Funkcjonariusze KAS wszczęli wobec 34-letniej właścicielki sklepu postępowanie karne skarbowe, do którego zabezpieczyli ujawnione płyny do papierosów elektronicznych.

Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczupleń w podatku akcyzowym zostały oszacowane na ponad 855 tys. zł.

- Przypominamy, że od 1 maja 2021 r. każdy płyn, który może zostać wykorzystany do papierosów elektronicznych sprzedawany w sklepach bądź w innych punktach sprzedaży z wyrobami tytoniowymi i ich substytutami, podlega akcyzie i obowiązkowi banderolowania. Osoby sprzedające takie wyroby bez znaków akcyzy narażają się na karę grzywny lub karę pozbawienia wolności - informuje st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Płyn zawierający nikotynę powinien również być umieszczony wyłącznie w specjalnie przeznaczonych do tego pojemnikach zapasowych, których pojemność nie może przekraczać 10 ml. Zawartość nikotyny w takim płynie nie może przekraczać 20 mg/ml.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1159 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39