Białystok stolicą tańca! Pierwsza odsłona imprezy Street Noise

2016.06.09 13:14
Przed nami pierwsza edycja Street Noise - eventu promującego kulturę hip hop i taniec w naszym mieście. Odbędzie się w sobotę (11.06) w klubie Gwint.
Białystok stolicą tańca! Pierwsza odsłona imprezy Street Noise
Fot: UM Białystok / Marcin Jakowiak

W czasie wydarzenia pojawią się tancerze street dance z całej Polski. 6 sędziów, 2 MC's, 3 DJ's i grono tancerzy zmierzą się na niezależnej scenie białostockiej.

- Białystok to miasto tańca i kultury ulicznej, które od dwóch lat nie miało swoich zawodów street dance. Mamy ponad trzydzieści studiów tańca, setki, a może nawet tysiące tancerzy, więc czas na naszą własną markę zawodów - mówi Marta Molska, organizatorka I edycji Street Noise. - Mamy nadzieję, że event stanie się wkrótce wizytówką Białegostoku, który również jest naszym partnerem w jego organizacji. Zapraszamy wszystkich tancerzy i ludzi lubiących sztukę i aktywność fizyczną na Street Noise. Nie możecie przegapić tego wydarzenia.

Turniej tańca ulicznego Street Noise rozpocznie się 11 czerwca o godz. 10.00 w klubie Gwint. Zostanie rozgrywany w czterech kategoriach: Hip Hop, Bboying, All styles crew i Showcase. W każdej kategorii wyszczególniono dwie grupy wiekowe: junior - do 13 lat i old - od 14 lat. Zawody będą sędziować ikony polskiej sceny street dance: Ryfa, Pawlotti, Polssky, Chu Chu, Pela i Modest. Za gramofonami staną Dj Zielak z Olsztyna, Dj Vasquez z Kielc i Dj Zaju z Koszalina. Imprezę poprowadzi MC Piskorz z Olsztyna i MC Mamuśka z Białegostoku.

Organizację tanecznej imprezy wsparło miasto.

- Wszystkie działania kulturalne, które są tworzone dzięki pasji i zaangażowaniu samych białostoczan, mogą liczyć na nasze wsparcie. Bo to one najlepiej pokazują, jak kreatywnych i twórczych mamy mieszkańców - podkreśla zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Portal BiałystokOnline patronuje imprezie.

Mamy zaproszenia: Konkurs

Szczegóły: Street Noise w Białymstoku

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1706 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39