Białystok: trwają wiosenne porządki w mieście

2010.03.29 00:00
W związku z rozpoczynającą się wiosną, na terenie Białegostoku rozpoczęto pozimowe prace porządkowe.

Po roztopieniu śniegu magistrat zlecił zamiatanie ulic, chodników oraz przystanków komunikacji miejskiej. Do 3 kwietnia mają być oczyszczone główne ciągi komunikacyjne oraz chodniki wzdłuż wszystkich głównych ulic.

Trwają prace wygrabiania liści oraz nieczystości z zieleńców w pasach drogowych. Firmy sprzątające zajęły się terenami oraz parkingami usytuowanymi na działkach gminnych. Prowadzone są cięcia pielęgnacyjne drzew i krzewów oraz zieleńców w pasach drogowych. Usuwane są odrosty od pni drzew oraz samosiewy.

Na terenie parków zabytkowych, parków miejskich, zieleńców i skwerów magistrat zlecił firmom oczyszczającym powierzchniowe sprzątanie terenu, mycie ławek z wszelkich nieczystości, w tym ptasich ekskrementów, mycie nawierzchni alejek, rozgrabianie kretowisk, wyrównywanie zadoleń na alejkach ziemnych, pozimowe oczyszczanie alejek i schodów, grabienie liści z trawników. Rozpoczęto też prace przy nasadzeniach kwiatów jednorocznych w parkach i skwerach. W ramach realizacji istniejących umów na konserwację rowów, rzek i stawów zostaną przeprowadzone prace oczyszczające dna, skarp oraz poboczy cieków wodnych.

E.S.

1409 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39