Białystok zachwycony "Upiorem w operze". Wielki sukces musicalu

2013.05.25 00:00
Kilkuminutową owacją na stojąco nagrodzili musical "Upiór w operze" białostoccy widzowie. Produkcja warszawskiego Teatru Muzycznego Roma miała premierę w piątek, 24 maja na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej.
Białystok zachwycony "Upiorem w operze". Wielki sukces musicalu
Fot: Michał Heller/OiFP-ECS

Po pierwszych reakcjach można sądzić, że musical będzie wielkim sukcesem Opery. Oszałamiająca scenografia (ze spadającym nad widownię żyrandolem), przebojowa muzyka, znakomici artyści z Damianem Aleksandrem w roli głównej, wciągająca historia pełna prawdziwych emocji i zawsze aktualny temat miłości – nazywanie "Upiora w operze" musicalem wszech czasów jest w pełni uzasadnione. Publiczności w Białymstoku tak się podobał, że wielokrotnie przerywała go brawami.

Produkcja została jeden do jednego przeniesiona z Romy, ma jednak też białostockie akcenty. Zagrała w niej Orkiestra OiFP, zaśpiewał chór, także część ról grają artyści związani z Operą. Białostocką realizację wyróżnia też wykorzystanie organów.

- Zaproście swoich znajomych i przyjaciół, opowiedzcie o tym, co tutaj widzieliście – zwracał się do widzów marszałek Jarosław Dworzański, nie kryjąc zachwytu produkcją.

"Upiór w operze" to przebój wśród musicali. Jest dziełem Andrew Lloyda Webbera (muzyka) oraz Charlesa Harta i Richarda Stilgoe (libretto). Jego fabuła koncentruje się na losach młodej sopranistki Christine Daaé, którą uczuciem obdarza zdeformowany geniusz muzyczny znany jako Upiór Opery. W OiFP "Upiór" wystawiany jest w 25. rocznicę powstania. Grany będzie na pewno przez rok, istnieje możliwość przedłużenia umowy na kolejne 12 miesięcy. Portal BiałystokOnline.pl patronuje wydarzeniu.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1377 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39