Białystok zamieni się w Broadway. Nowe show w Operze

2022.05.07 15:34
Zupełnie nietypowe miejsce przedpremierowego mini-pokazu, zupełnie nietypowy spektakl. Artyści Opery i Filharmonii Podlaskiej w galerii handlowej Jurowiecka dali przedsmak tego, jak będzie wyglądać w ich wykonaniu "Broadway Dance Club".
Białystok zamieni się w Broadway. Nowe show w Operze
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka

Sztywne białe koszule, muszki, laseczki, kabaretki i czarno-białe oksfordki. Ci, którzy w sobotnie południe byli akurat w galerii Jurowiecka, mieli wielkie szczęście. Na chwilę przenieśli się do "Wielkiego Jabłka". A to za sprawą rewiowego pokazu tanecznego i nieśmiertelnego "New York, New York". Przebój Franka Sinatry wykonał Mateusz Stachura, a zatańczyły Natasza Borycka, Joanna Frątczak, Emilia Jarosz, Patrycja Magusiewicz, Karolina Merda i Hanna Mocarska.

W ten sposób Opera i Filharmonia Podlaska promuje swoje nowe widowisko. Wybrzmią w nim ikony amerykańskiej muzyki rozrywkowej i ich największe przeboje w wykonaniu solistów i muzyków Opery. Oryginalne choreografie w stylu sławnej grupy Fosse zaprezentują artyści baletu OiFP i tancerze gościnni.

- To zupełnie nowa produkcja w naszej operze. Jeszcze nie było takiego spektaklu, tak stricte tanecznego i wokalnego - mówi Hanna Mocarska, która przygotowała choreografię do "Broadway Dance Club". - Będzie to blisko dwugodzinny spektakl, widowisko taneczno-wokalne, w którym będzie 15 oryginalnych choreografii, nawiązujących stylem tanecznym do poszczególnych postaci, musicali bądź ikon muzyki rozrywkowej.

Jak zdradza choreografka, pierwsza część będzie bardzo klasyczna, swingowa, elegancka, natomiast druga już zdecydowanie bardziej rozrywkowa, przygotowana z dużym poczuciem humoru.

Nie będzie to typowa rewia, ale show, w którym rozbrzmią evergreeny m.in. Elvisa Presleya, Marilyn Monroe czy The Blues Brothers i muzyka z broadwayowskich hitów takich jak "Amerykanin w Paryżu" czy "Chicago". Do każdego z utworów powstał widowiskowy układ taneczny.

- Zaprezentujemy bardzo szeroki wachlarz różnych styli tanecznych, więc jest to duże wyzwanie dla nas. Jak już wspomniałam, jest to 15 choreografii, więc sama ilość jest już wyzwaniem - mówi Hanna Mocarska.

Broadwayowski klimat tańca i śpiewu uzupełnią odpowiednie oświetlenie i kostiumy.

Za reżyserię widowiska odpowiada Mateusz Stachura, a za aranżacje - Maksym Fedorov. Wystąpią, oprócz wymienionych tancerek, wokaliści: Weronika Bochat, Paulina Malinowska, Katarzyna Szymuś-Supronowicz, Hanna Różankiewicz, Maciej Nerkowski, Mateusz Stachura, Kamil Wróblewski i Andrzej Klepacki.

Premiera "Broadway Dance Club" odbędzie się 15 maja (niedziela) o godz. 18.00 na dużej scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej.

Są jeszcze dostępne bilety na show: BILETY

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1188 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39