Białystok zyska 4 nowe nazwy ulic

2022.05.17 15:30
Mglista, Mroźna, Spadochroniarzy i Truskawkowa - te cztery nazwy być może poszerzą listę ulic w Białymstoku. O tym, czy uchwały o nadanie ulic przejdą zadecydują radni.
Białystok zyska 4 nowe nazwy ulic
Fot: Malwina Witkowska

Na najbliższej sesji Rady Miasta Białystok, która odbędzie się w poniedziałek (23.05) zostaną poddane głosowaniu cztery projekty uchwał w sprawie nadania nazw ulic.

Jedną z nich jest ulica położona na osiedlu Dojlidy Górne, gdzie nadanie nazwy ulicy podyktowane jest koniecznością ustalenia numerów porządkowych nowo powstającym budynkom w tym rejonie. Proponowana do nazwania ulica – Mglista ma połączyć ul. Brzegową z ul. Holowniczą. Nowa ulica będzie równoległa do ul. Burzowej. Właściciele nieruchomości wyrazili zgodę na taką nazwę. Przedstawiona propozycja nazwy komponuje się z już istniejącymi nazwami ulic: Burzową i Brzegową.

Radni będą także ustalać nazwę ulicy na osiedlu Zawady. Tam nadanie nazwy również podyktowane jest koniecznością ustalenia numerów porządkowych nowo powstającym budynkom. Nowa ulica Mroźna będzie odchodzić od zbiegu ul. Arktycznej i Lodowej. Planowana do nazwania ulica Mroźna pasuje do już istniejących nazw ulic: Lodowej, Arktycznej i Polarnej.

Trzecia ulica ma połączyć ul. Dywizjonu 303 i płk. Czesława Hake na osiedlu Dojlidy. Do magistratu z wnioskiem o nadanie nazwy ulicy – Spadochroniarzy, położonej w pobliżu lotniska Krywlany zwrócił się VI Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy w Białymstoku.

"Organizacja kultywuje tradycje militarno-patriotyczne oraz sportowe związane z naszym miastem. Nadanie nazwy będzie uhonorowaniem wszystkich spadochroniarzy, którzy przyczynili się do popularyzacji Białegostoku na arenie krajowej i międzynarodowej" - czytamy w projekcie uchwały.

Przedstawiona propozycja komponuje się z istniejącymi nazwami ulic w tym rejonie: mjr pilota Jana Michałowskiego, płk. Czesława Hake, Dywizjonu 303.

Ostatnia ulica, która zyska nazwę położona jest na osiedlu Dojlidy Górne. Tam nadanie nazwy ulicy podyktowane jest koniecznością ustalenia numerów porządkowych nowo powstającym budynkom w tym rejonie. Właściciel nieruchomości wyraził zgodę oraz zaproponował nazwę – Truskawkowa. Nowa ulica będzie odchodzić od ul. Kanarkowej.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

878 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39