Dom

Biel nie musi być nudna. Wystarczy odpowiednia aranżacja

2020.06.10 12:01
Biały – bo o tym kolorze mowa, z pozoru może wydawać się barwą nieco nudną, niemodną czy zbyt zwyczajną. Nic bardziej mylnego, ten kolor nigdy nie wyjdzie z mody, a wręcz przeciwnie jest uniwersalny. Zaś meble w tym kolorze sprawdzą się w każdym wnętrzu – zarówno tym klasycznym i nowoczesnym. Wszystko jest kwestią odpowiedniej aranżacji.
Biel nie musi być nudna. Wystarczy odpowiednia aranżacja
Fot: pixabay.com

Biel nie musi być nudna

Biel kojarzona jest z prostą formą, nie potrzebuje zdobień by zachwycić. Meble w jej odcieniach idealnie sprawdzą się w stylu nowoczesnym. A nowoczesność lubi minimalizm i ważną rolę odgrywa tu zasad - im mniej, tym lepiej. Jednak urządzenie pokoju dziennego nie jest proste, trudność może sprawić dobranie takich mebli, które nie zagracą pomieszczenia, a pomogą zapewnić nam wystarczającą ilość miejsca do przechowywania rzeczy osobistych czy ekspozycji dekoracji.

Większość osób, które chcą mieć salon z białymi meblami, obawia się o to, że fronty bądź blaty będzie trudno utrzymać w czystości. Warto jednak wiedzieć, że na białych meblach, zwłaszcza tych z połyskiem, kurz jest mało widoczny. Zaś gdy zdecydujemy się na meble bez uchwytów, również nie musimy się obawiać widocznych na nich odbić odcisków palców. Wystarczy raz na kilka dni przetrzeć fronty wilgotną miękką ściereczką. Zaś lakierowane fronty nie wymagają czasochłonnego polerowania.

Barwa ponadczasowa i nastrojowa

Biel wykorzystana we wnętrzu sprawi, że zawsze będzie ono wyglądało gustownie. Dodatkowo ta barwa pasuje do każdego stylu aranżacyjnego. Wystarczy dobrać odpowiednie dodatki. Aranżując wnętrze klasyczne warto postawić na bielone komody, a także jasne dywany i np. białą sofę. Jeśli biel nie występuje jako podstawowy kolor, to z całą pewnością sprawdzi się jako idealne tło, które uwypukli inne kolory użyte w aranżacji.

Biały odcień jest również kojący, w jasnym wnętrzu od razu czujemy się spokojniejsi i łatwiej jest nam się zrelaksować. Z drugiej strony, biała przestrzeń działa ożywczo na naszą wyobraźnię. W białym pomieszczeniu nie tylko z łatwością odpoczniemy po ciężkim dniu, ale również efektywnie wykonamy swoją pracę.

Białe meble w ogrodzie

Biel równie dobrze sprawdzi się na tarasie. Niektórzy obawiają się, że jasne powierzchnie szybko pokryją się zaciekam. Na przykład technorattan biały to materiał, który świetnie radzi sobie w wymagającym, zewnętrznym środowisku i wbrew pozorom, technorattanowe białe meble na taras mogą zachować swoją dobrą formę, mimo niesprzyjających warunków pogodowych. Oczywiście dobór wyposażenia czy materiałów, z którego meble zostaną wykonane, zależy od indywidualnych upodobań. Warto jednak brać pod uwagę rady specjalistów, którzy szczególnie przy wyborze mebli ogrodowych doradzą, co zrobić, by jak najdłużej cieszyć się pięknymi meblami w kolorze bieli.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

987 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39