Bilet za 46 zł i jeździsz pociągiem i ile chcesz. Np. do Walił

2023.04.27 18:15
Od 28 kwietnia do 4 maja będzie można podróżować pociągami Polregio dowolną ilość razy na jednym bilecie. Na majówkę zostaną uruchomione też specjalne połączenia do Walił.
Bilet za 46 zł i jeździsz pociągiem i ile chcesz. Np. do Walił
Fot: Polregio

W długi majowy weekend na podstawie mini biletu turystycznego za 46,40 zł będzie można podróżować pociągami kategorii REGIO w dowolnej relacji, dowolną ilość razy. Promocyjny bilet uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w całym kraju (nie obowiązuje jedynie w województwie pomorskim) od 28 kwietnia od godz. 18:00 do 4 maja do godz. 6:00. Mini bilet turystyczny można kupić we wszystkich kanałach sprzedaży, w tym za pomocą aplikacji mPOLREGIO czy w videomatach.

Oferta Polregio ma być w założeniu tańszą i ekologiczną alternatywą dla samochodu. Tym bardziej, że w długi majowy weekend, na wielu atrakcyjnych trasach w Polsce, startują dodatkowe połączenia.

W województwie podlaskim zostaną uruchomione pociągi na turystycznej trasie Białystok - Waliły przez Puszczę Knyszyńską. W poniedziałek, 1 maja i we środę 3 maja pociągi "Poleski" i "Radunin" będą odjeżdżały z Białegostoku o godz. 9:05 i 15:29, a z Walił odjazdy zaplanowano na godz. 10:21 i 16:35.

Począwszy od 3 czerwca do 30 września pociągi na tej trasie będą kursowały w każdy weekend, a także dodatkowo 8 czerwca i 15 sierpnia. Będą również uruchamiane dla uczestników plenerowych imprez w miejscowościach na tej trasie.

Bilet na pociąg kupić można w "Taryfie Podlaskiej". Zgodnie z tą ofertą, cena za przejazd w relacji Białystok – Waliły wynosi 8 zł przy zakupie biletu w kasie lub u obsługi pociągu (na wszystkich stacjach poza stacją Białystok, bilet można kupić u obsługi pociągu bez dodatkowych opłat). Natomiast kupując bilet poprzez elektroniczne kanały sprzedaży (internet, aplikacja) lub w automacie i videomacie (na dworcu w Białymstoku) jest uwzględniany 10% upust i cena wyniesie 7,20 zł. W "Taryfie Podlaskiej" obowiązują ulgi ustawowe - uczeń lub posiadacz Karty Dużej Rodziny zapłaci 5,04 zł, a student 3,92 zł przy zakupie w kasie, a w elektronicznych kanałach lub automatach i videomacie odpowiednio: 4,54 zł i 3,53 zł.

Spółka Polregio ma za sobą rekordowo dobry kwartał. W pierwszych trzech miesiącach tego roku z usług przewoźnika skorzystały blisko 24 mln pasażerów. To wzrost o prawie 30% w porównaniu do analogicznego okresu z ubiegłego roku. Najlepsze wyniki odnotowano w styczniu, kiedy to pociągami Polregio podróżowało ponad 8 mln osób wobec 5,5 mln pasażerów w styczniu 2022, co oznacza 50% wzrost. Pobite zostały także wyniki z 2019 r., czyli sprzed pandemii. W styczniu spółka osiągnęła lepszy o 15% rezultat w porównaniu do stycznia 2019, który był do tej pory rokiem rekordowym dla całej kolei. W planach Polregio jest przekroczenie w tym roku liczby 100 mln pasażerów.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1284 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39