Bilet za jedyne 300 groszy. Specjalna akcja w białostockich placówkach

2018.04.23 11:56
Już 12 maja widzowie mogą wziąć udział w atrakcyjnej akcji. Bilety do Opery i Filharmonii Podlaskiej, Teatru Dramatycznego oraz Białostockiego Teatru Lalek kupią za jedyne 300 groszy.
Bilet za jedyne 300 groszy. Specjalna akcja w białostockich placówkach
Fot: Anna Dycha
W akcji "Bilet za 300 groszy do teatru" biorą udział 3 białostockie placówki

Akcja "Bilet do teatru za 300 groszy" organizowana jest z okazji Dnia Teatru Publicznego. Weźmie w niej udział dokładnie 100 teatrów z 39 polskich miast, w tym 3 placówki z Białegostoku.

Tańsze bilety do Opery i teatrów

- Białostocki Teatr Lalek zaprasza na spektakl "Słomkowy kapelusz" w reżyserii Pawła Aignera. Mam nadzieję, że każdy spędzi miło czas na tym przedstawieniu. Tym spektaklem BTL pokazuje, jaki potencjał drzemie w zespole. Aktorzy śpiewają, tańczą, a nawet wykonują cyrkowe akrobacje - mówi Jacek Malinowski, dyrektor Białostockiego Teatru Lalek.

W akcji bierze również Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki.

- Zapraszamy na "Ożenek" – bodaj najstarszy tytuł, jaki znajduje się na afiszu Teatru Dramatycznego. Obejrzeć można będzie kawałek naprawdę dobrej klasyki - dodaje Piotr Półtorak, dyrektor placówki.

Z kolei Opera i Filharmonia Podlaska zagra "Upiora w operze".

- W tym musicalu wszech czasów występuje prawdziwa plejada gwiazd, m.in. Damian Aleksander, Tomasz Steciuk czy Paulina Janczak - mówi Damian Tanajewski, dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Przypomina, że niedawno w Operze świętowano 10-lecie tego tytułu w Polsce, został też zagrany po raz 700.

Jak wziąć udział w akcji?

Sprzedaż biletów za 300 groszy ruszy we wszystkich instytucjach tego samego dnia (12 maja). Podobnie jak w ubiegłym roku, jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety. Nie ma możliwości dokonywania wcześniejszych rezerwacji ani przedsprzedaży. Na to wydarzenie nie jest prowadzona także sprzedaż biletów online.

Kasa Opery zostanie otwarta o godz. 9.00 (można kupić bilety na musical "Upiór w operze" grany o godz. 14.00), Teatru Dramatycznego o godz. 11.00 ("Ożenek" będzie grany o godz. 19.00), a Białostockiego Teatru Lalek - o godz. 11.30 ("Słomkowy kapelusz" rozpocznie się o godz. 17.00).

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz czwarty. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych w całym kraju była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tys. widzów - także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1264 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39