BKM w sylwestra i Nowy Rok. Objazdy, autobusy nocne i likwidacja jednej linii

2015.12.30 00:00
Objazdy dla samochodów i autobusów, a także dodatkowe kursy nocne. W sylwestra i Nowy Rok nieco inaczej działa Białostocka Komunikacja Miejska.
BKM w sylwestra i Nowy Rok. Objazdy, autobusy nocne i likwidacja jednej linii
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka
Od 1 stycznia nie będzie już kursować linia nr 111

Fragment ul. Sienkiewicza na odcinku od ul. Legionowej do ul. Białówny będzie zamknięty dla ruchu kołowego. To z powodu organizacji sylwestra miejskiego na Rynku Kościuszki. Kierowcy powinni wybierać objazd ścisłego centrum od godz. 20.00 w dniu 31 grudnia do godz. 4.00 rano 1 stycznia.

Objazdy autobusów

W związku z zamknięciem ulicy, autobusy linii: 3, 8, 13, 16, 19, 26, 104, 111 i N3 będą kursować na trasach zastępczych. Na wszystkich obowiązują istniejące przystanki.

3, 16, 19, 111 i N3 jadące z centrum w kierunku ul. Wiejskiej będą kursować ulicami: Sienkiewicza - Białówny - Malmeda - Liniarskiego - pl. Uniwersyteckim - Skłodowskiej-Curie - Legionową i dalej stałymi trasami; zaś jadące z ul. Wiejskiej w kierunku centrum będą kursować ulicami: Legionową - Skłodowskiej-Curie - pl. Uniwersyteckim - Liniarskiego - Malmeda - al. Piłsudskiego - Sienkiewicza i dalej stałymi trasami.

8 jadące w kierunku os. Piasta będą kursować ulicami: Skłodowskiej-Curie - pl. Uniwersyteckim - Liniarskiego - Malmeda - al. Piłsudskiego - Sienkiewicza - Warszawską i dalej stałą trasą.

13 w obu kierunkach będą kursować ulicami: Branickiego - Piłsudskiego - Sienkiewicza i dalej stałą trasą.

26 jadące w kierunku os. Białostoczek będą kursować ulicami: Skłodowskiej-Curie - pl. Uniwersyteckim - Liniarskiego - Malmeda - al. Piłsudskiego - Sienkiewicza - Jurowiecką i dalej stałą trasą.

104 będą kursować ulicami: Legionową - pl. Uniwersyteckim - Liniarskiego - Malmeda - al. Piłsudskiego - rondem Lussy - al. Piłsudskiego - Sienkiewicza - Białówny - Malmeda - Liniarskiego - pl. Uniwersytecki - Skłodowskiej-Curie - Legionową i dalej stałą trasą.

Warto pamiętać, że w sylwestra obowiązują rozkłady sobotnie. Tego dnia będą kursowały linie nocne. Z kolei w Nowy Rok będą obowiązywały rozkłady świąteczne.

Koniec z linią 111

BKM informuje również, że od 1 stycznia linia 111 nie będzie kursować do Karakul, Ogrodniczek, Krasnego i Supraśla w związku z wypowiedzeniem przez Gminę Supraśl porozumienia z Miastem Białystok w zakresie obsługi połączeń na tej trasie autobusami Białostockiej Komunikacji Miejskiej.

Połączenia linii 13 z Białegostoku przez Sowlany i Karakule do Ciasnego zostaną utrzymane.

Linia nr 1 i 105 w Gminie Grabówka (miejscowości Zaścianki, Grabówka i Sobolewo) pozostają bez zmian od 1 stycznia 2016 r.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

929 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39