Blisko 28 tys. podlaskich uczniów otrzyma darmowe owoce i warzywa

2013.10.23 00:00
To już 5. edycja akcji "Owoce w Szkole", a zainteresowanie nią jest coraz większe. W tym roku do programu zakwalifikowało się 280 podlaskich szkół i blisko 28 tys. uczniów.
Blisko 28 tys. podlaskich uczniów otrzyma darmowe owoce i warzywa
Fot: sxc.hu

Akcja "Owoce w szkole" jest skierowana do uczniów klas I-III szkoły podstawowej. W I semestrze bieżącego roku szkolnego otrzymają oni darmowe porcje owoców, warzyw i soków.

Program "Owoce w szkole" jest realizowany od 2009 roku i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W 1. edycji brało w nim udział 120 podlaskich szkół i ponad 13 tys. dzieci, natomiast w tym roku szkolnym - blisko 28 tys. uczniów. Akcja "Owoce w szkole" ma na celu zmianę zwyczajów żywieniowych dzieci i popularyzowanie wiedzy o zdrowym odżywianiu. Program realizowany jest przez Agencję Rynku Rolnego.

Zgodnie z założeniami w każdym semestrze dziecko otrzymuje porcje owocowo-warzywne, w skład których wchodzą: jabłka, gruszki, truskawki, marchew, rzodkiewka, słodka papryka, sok owocowy, warzywny lub owocowo-warzywny. Z przeprowadzonych badań wynika, że najbardziej lubianymi owocami są właśnie jabłka, maliny i banany. Warzywa są przez dzieci mniej lubiane niż owoce. Owoce i warzywa dostarczają m.in. trzy firmy z naszego województwa.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

784 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39