Bogactwo Puszczy Knyszyńskiej można oglądać na wystawie w Alfa Centrum

2017.05.31 16:02
Do 19 czerwca na terenie Alfa Centrum można oglądać wystawę poświęconą bogactwu przyrodniczemu Puszczy Knyszyńskiej.
Bogactwo Puszczy Knyszyńskiej można oglądać na wystawie w Alfa Centrum
Fot: Uniwersytet w Białymstoku

W białostockim Alfa Centrum można oglądać wystawę fotograficzną "Puszcza za naszym progiem". Autorami zdjęć są prof. Marek Konarzewski z Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku oraz dr Janusz Kupryjanowicz z Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy.

- Obok Warszawy, Białystok jest jedynym dużym polskim miastem bezpośrednio sąsiadującym z puszczą. Ów bardzo wyjątkowy kompleks leśny - Puszcza Knyszyńska - rozciąga się na obszarze ponad 1000 km2 i wśród lasów nizinnych nie ma sobie równych pod względem zróżnicowania rzeźby terenu, rozmaitości siedlisk oraz bogactwa roślin i zwierząt - mówią naukowcy. - Znajdziemy tu strumienie o górskim wręcz charakterze, lecz również bagienne mateczniki, jakby żywcem wyjęte z mickiewiczowskich strof "Pana Tadeusza" i żubry kojarzone z Puszczą Białowieską. A wszystko to w odległości do 40 km od centrum Białegostoku!

Wystawa to część projektu dokumentującego przyrodnicze bogactwo Puszczy Knyszyńskiej. Wstęp jest bezpłatny, można będzie ją oglądać do 19 czerwca.

Sprawdź: Wystawa fotografii przyrodniczej w Alfa Centrum

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1907 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39