Bohater Jagiellonii w jedenastce kolejki

2022.08.22 15:01
Za Nene bardzo udane tygodnie. Pomocnik w 2 ostatnich meczach strzelił bowiem 2 gole, powrócił do wyjściowego składu Dumy Podlasia oraz znalazł się w jedenastce 6. kolejki PKO Ekstraklasy.
Bohater Jagiellonii w jedenastce kolejki
Fot: Grzegorz Chuczun

Cóż to był za gol. W 96. minucie starcia z Miedzią Legnica, czyli już po doliczonym czasie gry, Nene, będąc w zasadzie niemal tyłem do bramki, złożył się do fenomenalnego woleja, po którym piłka znalazła się w siatce, a Jaga zgarnęła 3 punkty, wygrywając domowy mecz 2:1. Czy w tym sezonie PKO Ekstraklasy padnie piękniejszy gol? Mimo że za nami dopiero 6 kolejek, jest wielce prawdopodobne, że nie.

Wyczyn Portugalczyka był wyjątkowy, dlatego nic dziwnego, że Jagiellończyk otrzymał nominację do grona najlepszych piłkarzy weekendu. Dla Nene to dopiero pierwsze tego typu wyróżnienie w żółto-czerwonych barwach.

Który zespół ma w jedenastce kolejki najwięcej swych przedstawicieli? Piast Gliwice. Podopieczni Waldemara Fornaliki rozbili w niedzielę (21.08) 4:0 Stal Mielec, a cenne nominacje powędrowały do Wilczka, Chrapka i Mosóra.

Pełna jedenastka 6. kolejki PKO Ekstraklasy przedstawia się następująco:
Henrich Ravas (Widzew Łódź) - Erik Janza (Górnik Zabrze), Ariel Mosór (Piast Gliwice), Raphael Rossi (Radomiak Radom), Mateusz Cichocki (Radomiak Radom) - Nene (Jagiellonia Białystok), Michał Chrapek (Piast Gliwice), Jouse (Legia Warszawa), Davo (Wisła Płock), Rafał Wolski (Wisła Płock) - Kamil Wilczek Piast Gliwice

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1081 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39