Boiska, siłownie, bieżnie, skocznie i korty tenisowe - jeszcze w tym roku przy 4 szkołach

2016.05.11 09:29, Aktualizacja: 2016.05.11 14:06
Do kolejnych inwestycji sportowych, które powstaną przy białostockich szkołach, szykuje się magistrat.
Boiska, siłownie, bieżnie, skocznie i korty tenisowe - jeszcze w tym roku przy 4 szkołach
Fot: UM Białystok/Marcin Jakowiak

Jeszcze w tym roku nowe boiska powstaną przy ul. Antoniuk Fabryczny oraz ul. Sokólskiej. Miasto rozstrzygnęło właśnie przetarg na ich budowę. Wygrało go Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego Hydros Sp. j. Tadeusz Kulesza, Adam Kulesza z Białegostoku. Wykonawca będzie miał 100 dni na zrealizowanie tych dwóch przedsięwzięć.

Przy ul. Antoniuk Fabryczny, obok Zespołu Szkół Zawodowych nr 5, powstanie trawiaste boisko o wymiarach 68x46 m. Zostanie ogrodzone i wyposażone w piłkochwyty oraz aluminiowe bramki do piłki nożnej. Zyska również oświetlenie umożliwiające grę o zmroku.

Podobnej wielkości boisko do piłki nożnej (63x40 m) zostanie wybudowane przy ul. Sokólskiej. Wykonawca zadba także o zamontowanie ogrodzenia z piłkochwytami, oświetlenia oraz monitoringu. Obok powstanie siłownia pod chmurką. Tam mieszkańcy będą mogli korzystać z 9 urządzeń do ćwiczeń, m.in. wahadła, biegacza, ławki czy też wiosła. W pobliżu urządzeń pojawią się nowe kwietniki, drzewa i krzewy. Teren zostanie też wyposażony w elementy małej architektury – ławki i kosze.

Koszt inwestycji na osiedlu Dziesięciny to 479,7 tys. zł, a tej na Białostoczku – 492 tys. zł. Obydwa projekty zostały wytypowane do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016.

Kolejny projekt, którego realizacja ma szansę rozpocząć się jeszcze przed wakacjami, to kompleks sportowy przy Szkole Podstawowej nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Armii Krajowej. Właśnie otwarto oferty zgłoszone do przetargu na jego wybudowanie. Jedna opiewa na 214,5 tys. zł, druga ­– na 369 tys. zł. Potencjalni wykonawcy gwarantują 5- lub 6-letnią gwarancję. Miasto na rozstrzygnięcie przetargu ma 30 dni.

W ciągu 100 dni od podpisania umowy powstaną czterotorowa bieżnia i skocznia do skoku w dal. Obok znajdzie się rzutnia do pchnięcia kulą. Powstanie także furtka w ogrodzeniu szkoły, monitoring, oświetlenie i zostaną założone trawniki.

Boiska szkolne wraz z monitoringiem, oświetleniem i ogrodzeniem, a także czterotorowa bieżnia rekreacyjna wraz z rozbiegiem do skoku w dal powstaną też przy V LO przy ul. Miodowej. Teraz obok szkoły jest stary kompleks sportowy. Po przebudowie przy szkole powstanie boisko do piłki nożnej, dwa boiska do koszykówki i kort do tenisa ziemnego.

Zamówienie przetargowe obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowę tych obiektów. Koncepcja zagospodarowania terenu placówki ma uwzględnić również rozbudowę budynku szkolnego o salę gimnastyczną z piętrowym zapleczem sanitarno-szatniowym.

Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Postępowanie zostanie rozstrzygnięte w ciągu 30 dni.

Kompleks przy V LO to również inwestycja realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016. Był to projekt, który cieszył się rekordowym poparciem - zagłosowało na niego ponad 8 tys. osób.

Magistrat ma również w planach - ale już na przyszły rok - wybudowanie sali gimnastycznej z trybunami, siłownią i szatniami przy Publicznym Gimnazjum nr 9. Teraz trwa przetarg na realizację tej inwestycji.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

863 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39