Boją się koronawirusa w paczce. Sprzedaż przez internet spadła m.in. w tym sklepie

2020.03.31 13:25
Skrupulatne przygotowania do założenia biznesu internetowego zaowocowały stuprocentowym zyskiem. Przez pandemię sprzedaż spadła o 95%. Klienci zamawiają towar, ale go nie odbierają, bo się obawiają koronawirusa w gratisie.
Boją się koronawirusa w paczce. Sprzedaż przez internet spadła m.in. w tym sklepie

Białostoczanin pan Kamil długo przygotowywał się do założenia sklepu internetowego, w którym można kupić tureckie oraz belgijskie dywany. Pasjonat fotografii i grafiki komputerowej, do tego dobry handlowiec. Postanowił połączyć wszystkie cechy i zająć się sprzedażą na własny rachunek. Zaoszczędził na usługach fotograficznych i graficznych. Początkowo oferowane produkty promował na Facebook'u.

Przygotowania trwały blisko rok. Gdy już udało się rozpocząć działalność i zdobywać pierwszych klientów, pan Kamil postanowił założyć sklep internetowy. Gdy sprzedaż osiągnęła maksimum, świat opanowała epidemia.

Wpływ koronawirusa na sprzedaż internetową

Właściciel sklepu internetowego uważa, że w branży dekoracji i wyposażenia wnętrz spadek sprzedaży jest odczuwalny. Sprzedaż detaliczna, którą prowadzi przez internet na serwisie allegro oraz poprzez własną platformę sprzedażową spadła o 50% natomiast hurtowa o 95%.

Wielu oszustów chce się wzbogacić wykorzystując stan epidemii?

- Uważam że aktywność oszustów internetowych cały czas jest na jednym poziomie i nie wpływa to w żaden sposób na sprzedaż w internecie w obecnej sytuacji. Miałem osobiście kilka przypadków, że po zamówieniu towaru klientka nie odebrała paczki bojąc się, że paczka mogła mieć koronwirusa - mówi pan Kamil, właściciel sklepu internetowego.

Angelika Dorf
24@bialystokonline.pl

807 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39