Boks. Michał Syrowatka: Czuję się faworytem, ale trzeba będzie uważać

2015.03.19 00:00
W sobotę podczas gali boksu w Brodnicy Michał Syrowatka (11-0, 3 KO) zmierzy się z Felixem Lorą (18-13-5, 9 KO). Pojedynek z udziałem Polaka będzie walką wieczoru.
Boks. Michał Syrowatka: Czuję się faworytem, ale trzeba będzie uważać
Fot: Fanpage Michał Syrowatka

Bez wątpienia faworytem tej walki wydaje się być Syrowatka, aczkolwiek na Felixa Lorę trzeba uważać. Dla Polaka sobotni pojedynek będzie debiutem w wadze półśredniej, dotychczas zawodnik z Białegostoku boksował w kategorii super lekkiej.

- Oczywiście czuję się faworytem, ale mój przeciwnik wydaje się całkiem niezły i trzeba będzie uważać. Z drugiej strony nie wydaje mi się żeby mógł mi jakoś specjalnie zagrozić. Jeżeli go trafię, będę chciał zakończyć pojedynek przed czasem - powiedział Michał Syrowatka.

Sam pięściarz z przygotowań do walki jest zadowolony.

- Do konfrontacji z Felixem przygotowywałem się w większości czasu w Białymstoku z moim trenerem Andrzejem Liczikiem. Na sparingi jeździłem do Warszawy i generalnie jestem zadowolony - dodał bokser z Podlasia.

Dla Lory będzie to już piąta wizyta na gali organizowanej w Polsce - do tej pory zawodnik z Dominikany zanotował trzy wygrane, jeden remis oraz jedną porażkę.

Transmisja sobotniej gali w Brodnicy rozpocznie się od godziny 20.00 na antenie Polsatu Sport.

Błażej Okuła
blazej.o@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1446 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39