Brak pomysłu na majówkę? Teatr Dramatyczny zaprasza na spektakl

2024.04.30 12:41
Nadchodzi majówka, a zatem czas możliwości odpoczynku, również w towarzystwie sztuki. Teatr Dramatyczny w Białymstoku zaprasza na spektakl "Pani Pylińska i sekret Chopina".
Brak pomysłu na majówkę? Teatr Dramatyczny zaprasza na spektakl
Fot: Materiały prasowe

"Pani Pylińska i sekret Chopina" przedstawia historię francuskiego pisarza Erica Emmanuela Schmitta, który odnajduje fascynację w muzyce Fryderyka Chopina. Podczas nauki gry na pianinie trafia na wyjątkową nauczycielkę muzyki, panią Pylińską. Razem z nią nie tylko ćwiczy granie utworów Chopina. Ich wspólny czas poświęcony jest również na rozmowy o samym kompozytorze i jego życiu, a także o uczuciach i emocjach, jakie wywołuje. Kompozytor staje się w tej opowieści przewodnikiem po życiu.

Spektakl powstał na podstawie książki autorstwa samego Erica Emmanuela Schmitta. Reżyserią zajął się Adam Opatowicz. Na scenie Uniwersyteckiego Centrum Kultury będzie można zobaczyć: Arletę Godziszewską, Agnieszkę Możejko-Szekowską, Kamilę Wróble-Malec oraz Michała Przestrzelskiego.

- W tym zagonionym świecie warto znaleźć czas na odrobinę relaksu. Zapraszam Państwa w niezwykłą podróż do krainy niuansów, gdzie przy dźwiękach niezwykłej muzyki spróbuje odkryć pewien sekret. Proszę uśmiechnąć się ze mną. Gorąco polecam najbliższy memu sercu spektakl o miłości, marzeniach i nietuzinkowej nauczycielce. "Pani Pylińska i sekret Chopina". Mam nadzieje na spotkanie z Państwem - mówi Arleta Godziszewska.



Sztukę "Pani Pylińska będzie można zobaczyć 4 oraz 5 maja o godz. 18:00 na scenie Uniwersyteckiego Centrum Kultury, przy ul. Ciołkowskiego 1N. W czwartek (2 maja) przez cały dzień będzie można kupić bilety na ten spektakl w promocyjnej cenie 35 zł. Bilety dostępne są w kasie Teatru (ul. Suraska 1) oraz w sprzedaży internetowej na stronie: dramatyczny.pl.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1553 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39