Brak wody w centrum miasta. Mała zapadlina, duży kłopot [ZDJĘCIA]

2023.01.25 16:23
W okolicy skrzyżowania ul. Grochowej z ul. św. Mikołaja powstała nietypowa zapadlina. Jej usunięcie spowodowało sporo utrudnień.
Brak wody w centrum miasta. Mała zapadlina, duży kłopot [ZDJĘCIA]
Fot: Wodociągi Białostockie

Ekipa z Działu Sieci Kanalizacyjnej i operator koparki z Działu Transportu Wodociągów Białostockich usunęli w środę nietypową przyczynę zapadliny powstałej na wylocie ul. św. Mikołaja do ul. Grochowej.

Pracownicy Wodociągów Białostockich zastosowali specjalną kamerę, za pomocą której odkryli, co jest przyczyną tego stanu rzeczy. Jak się okazało, w kamionkowy kanał sanitarny był wbity "kołek", który spowodował jego uszkodzenie. Po odkopaniu tego miejsca okazało się, że to element oporowy umieszczony tam nieuważnie przez jedną z firm układających odcinek sieci wodociągowej.

Jak informują Wodociągi Białostockie, kanał cały czas był czynny, jednak konieczne jest tymczasowe przekształcenie ul. św. Mikołaja w ślepą uliczkę (od strony ul. Liniarskiego). Należy też liczyć się z krótkotrwałymi przerwami w dostawie wody do okolicznych budynków, ponieważ w trakcie prac nastąpiło rozszczelnienie blisko położonego wodociągu.

Spółka przeprasza za utrudnienia.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1068 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39