Brał 1000 euro za przewóz migranta. 29-latek został zatrzymany [WIDEO]

2023.07.26 11:10
Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę, zaangażowanego w organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy naszego państwa. Trafił do aresztu.
Brał 1000 euro za przewóz migranta. 29-latek został zatrzymany [WIDEO]
Fot: KGSG

Funkcjonariusze ze Straży Granicznej z Placówki w Narewce przeprowadzili skuteczną operację zatrzymania 29-letniego obywatela Ukrainy na terenie województwa mazowieckiego. Mężczyzna był zaangażowany w organizowanie nielegalnych przekroczeń granicy naszego kraju. W toku prowadzonego śledztwa ujawniono, że zatrzymany cudzoziemiec czerpał ogromne korzyści finansowe z koordynowania i organizowania transportów nielegalnych migrantów z granicy polsko-białoruskiej do krajów Europy Zachodniej. Stawki za przewóz migrantów wahały się od 200 do 1000 euro za osobę, co przyczyniało się do znacznych zysków oskarżonego z nielegalnego procederu.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny znaleziono 11 kart płatniczych, 3 laptopy, tablet, 5 telefonów komórkowych oraz karty SIM różnych sieci. Dodatkowo, zabezpieczono woreczek strunowy zawierający 0,6 grama marihuany.

Mężczyzna usłyszał zarzuty za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz organizowanie nielegalnych przekroczeń granicy. Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Białymstoku. W wyniku podjętych działań, Sąd Rejonowy w Białymstoku zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec obywatela Ukrainy. W przypadku skazania, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Podlaski Oddział Straży Granicznej konsekwentnie realizuje akcje mające na celu zatrzymanie i postawienie przed sądem organizatorów nielegalnego przekraczania granicy Polski. Działania te są prowadzone na terenie całego kraju.

Od początku roku, funkcjonariusze zatrzymali łącznie 426 osób zaangażowanych w nielegalne przekraczanie granicy polsko-białoruskiej (399) i polsko-litewskiej (27). Obecnie prowadzonych jest kilkaset postępowań przygotowawczych dotyczących nielegalnej migracji, a odpowiedzialne osoby zostaną pociągnięte do odpowiedzialności karnej za swoje działania.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1006 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39