Brał połowę zysków z nierządu. Sutenerowi grozi 8 lat więzienia

2013.07.26 00:00
Do białostockiego sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi R. Mężczyzna prowadził agencje towarzyskie i handlował narkotykami.
Brał połowę zysków z nierządu. Sutenerowi grozi 8 lat więzienia
Fot: sxc.hu

Sprawa sięga jeszcze 2011 roku. Wtedy właśnie 44-letni Arkadiusz R. prowadził w Białymstoku dwie agencje towarzyskie. Mężczyzna udostępniał kobietom lokale oraz kontaktował je z klientami. W zamian za to panie musiały oddawać mu połowę z zarobionych przez siebie pieniędzy.

Podczas przeszukania jednego z mieszkań 44-latka policja znalazła u niego duże ilości różnego rodzaju narkotyków (kokaina, amfetamina czy marihuana). Wartość rynkowa znalezionych narkotyków to 12 tys. zł.

Prokuratura zarzuca także Arkadiuszowi R., że mężczyzna podawał środek odurzający małoletniej i namawiał ją do seksu z klientami agencji.

Razem z 44-latkiem na ławie oskarżonych zasiada 20-letnia Julia G., która kupowała narkotyki u 44-latka. To dzięki niej sprawa ujrzała światło dzienne. Matka dziewczyny znalazła w pokoju córki marihuanę i zawiadomiła policję. 20-latka przyznała się do winy i chce się dobrowolnie poddać karze. Oskarżeni byli w przeszłości karani. Arkadiusz R. aż 13-krotnie. Mężczyźnie za ułatwianie i czerpanie korzyści majątkowej z prostytucji oraz posiadanie narkotyków grozi kara do 8 lat więzienia.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1620 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39