Brawa białostockim seniorom! Nie dają się nabrać oszustom metodami "na wnuczka" i "policjanta"

2015.12.09 00:00
Tylko jednego dnia seniorzy poinformowali białostocką policję aż o 15 próbach wyłudzeń. Starsi białostoczanie nie są naiwni i nie dali się pozbawić oszczędności życia.
Brawa białostockim seniorom! Nie dają się nabrać oszustom metodami "na wnuczka" i "policjanta"
Fot: KWP

Prowadzona od dawna przez policję kampania informacyjna pozwoliła zapobiec kilkunastu próbom oszustwa. We wtorek (8.12) do starszych osób dzwonili nieznani jeszcze sprawcy aż 15 razy. Próbowali różnych metod, by wyłudzić od nich pieniądze - podawali się za członków rodzin, policjantów czy funkcjonariuszy CBŚ. Do 3 takich zdarzeń doszło tego samego dnia w Łomży.

Podczas pierwszej rozmowy telefonicznej oszuści podawali się za kuzyna czy kuzynkę i prosili o pilne pożyczenie pieniędzy ze względu na wypadek drogowy, w którym uczestniczyli. Po chwili starsi ludzie otrzymywali kolejny telefon – tym razem dzwonili "funkcjonariusze CBŚ", którzy rzekomo rozpracowywali szajkę oszustów. Namawiali seniorów, by pomogli im w tych działaniach i przelali swoje oszczędności.

To nie pierwszy raz, kiedy złodzieje próbowali w ten sposób ograbić starszych ludzi. Na szczęście nikt nie nabrał się i nie przekazał pieniędzy. Wiele osób zgodnie z wielokrotnymi apelami policji automatycznie kontaktowało się z bliskimi, by upewnić się, że ktoś próbował ich oszukać. Funkcjonariusze apelują też do rodziny osób starszych, by informowali ich o czyhającym na nich zagrożeniu.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1382 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39