Brutalne przywitanie KS-u Wasilków z III ligą. Zapunktował tylko Ruch

2019.08.04 08:58
W sobotę (3.08) rozegrana została 1. kolejka piłkarskiej III ligi (gr. I). Podlaskie zespoły inauguracji sezonu 2019/2020 nie będą wspominać najlepiej. KS Wasilków i Olimpia Zambrów doznały porażek, natomiast Ruch Wysokie Mazowieckie zaliczył remis.

Po trzech sezonach przerwy KS Wasilków ponownie powrócił do rywalizacji na czwartym szczeblu rozgrywkowym w kraju. Przepustkę klasę wyżej drużyna spod Białegostoku wywalczyła dzięki zwycięstwu w zmaganiach IV ligi. W batalii 2018/2019 podopieczni Artura Woronieckiego zdobyli 77 punktów, na co złożyło się 25 wygranych, 2 remisy i 5 porażek.

Pierwszy domowy mecz w III lidze nie będzie jednak dla ekipy z Wasilkowa miłym wspomnieniem. Beniaminek przegrał bowiem z Pelikanem Łowicz aż 0:4.

Taki wynik nie oznacza, że goście nie mieli problemów w starciu z Podlasianami. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 0:0, zaś po zmianie stron dwie bramki dla przyjezdnych padły po rzutach karnych (wykorzystał je Piotr Piekarski). Pozostałe trafienia zaliczyli Damian Szczepański oraz Grzegorz Wawrzyński.

Również bez punktów po inauguracji sezonu jest zambrowska Olimpia. Gracze Tomasza Kulhawika polegli 1:2 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, choć jeszcze w 80. minucie - po golu Łukasza Grzybowskiego - prowadzili 1:0. Goście walczyli jednak do końca i najpierw doprowadzili do wyrównania, a następnie - już w doliczonym czasie spotkania - za sprawą Rafała Maciejewskiego zdobyli gola, który sprawił, że komplet oczek powędrował na konto Świtu.

Z Białej Piskiej z remisem wrócił natomiast Ruch Wysokie Mazowieckie. Zespół prowadzony przez Dariusza Jurczaka podzielił się punktami z miejscowym Zniczem. Najpierw do siatki trafili gospodarze. W 39. minucie meczu rzut karny celnym strzałem sfinalizował Mateusz Furman. Podlasianie odpowiedzieli po przerwie uderzeniem Rafała Babula.

W następnej serii zmagań KS Wasilków uda się do Elbląga na bój z innym beniaminkiem - Concordią, a Olimpia Zambrów zmierzy się w delegacji z Pelikanem Łowicz. Ruch Wysokie Mazowieckie - również na wyjeździ - stawi czoła Unii Skierniewice.

KS Wasilków - Pelikan Łowicz 0:4 (0:0)
Bramki: Damian Szczepański 53, Piotr Piekarski 58k, 68k, Grzegorz Wawrzyński 77

Olimpia Zambrów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (0:0)
Bramki: Łukasz Grzybowski 80 - Mateusz Kwiatkowski 87, Rafał Maciejewski 90

Znicz Biała Piska - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:1 (1:0)
Bramki: Mateusz Furman 39k - Rafał Babul 82

Aktualna tabela III ligi (gr. I): Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga