BTL. "Marsz, marsz Gombro...wski" w Siemiatyczach

2011.09.19 00:00
Białostocki Teatr Lalek w ramach programu "Teatr Polska" od końca czerwca promuje sztukę teatralną w podlaskich miejscowościach pozbawionych teatru. Dziś, 19 września lalkarze zagrają dwukrotnie spektakl "Marsz, marsz Gombro...wski" w Siemiatyczach.
BTL. "Marsz, marsz Gombro...wski"  w Siemiatyczach
Fot: BTL
Jedna ze scen spektaklu "Marsz, marsz Gombro...wski"

Scenariusz spektaklu jest oparty o tekst "Szczura" Witolda Gombrowicza,
To jedno z wcześniejszych i bez wątpienia najciekawszych opowiadań pisarza. Austriacki reżyser, Christoph Bochdansky, odczytał "naszego" Gombrowicza na swój własny, niepowtarzalny sposób. Dodając do tego autorską, oryginalną scenografię, stworzył spektakl niezwykły, intrygujący i godny polecenia zarówno wielbicielom Gombrowicza, jak i młodym widzom, którzy go jeszcze nie poznali.Sztuka prowokuje do dyskusji na temat wad narodowych.

Pokazowi towarzyszyć będzie spotkanie z twórcami teatru - aktorami, dramaturgiem, reżyserem. - Chodzi oto, by zarazić ludzi naszą miłością do teatru lalek, przybliżyć im tą magię - zaznaczyła Marta Guśniowska, dramaturg BTL. W ramach tegorcznego projektu "Teatr Polska", BTL odwiedził Teremiski, Knyszyn i Ostrołękę. Trasę zakończy pokaz w Bielsku Podlaskim, 7 listopada,

Dzisiejszy spektakl w Siemiatyczach zagrany będzie dwukrotnie o godz. 13.30 i 19.30. Wstęp wolny.

MAG

1139 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39