BTL otwarty dla ciekawych teatralnej magii

2012.03.23 00:00
Najbliższy weekend jest nie tylko okazją do obejrzenia spektakli dla dzieci tj. "Kopciuszek", czy "Widmo Antygony" dla młodzieży i dorosłych, a dodatkową jest szansą na zajrzenia za kurtynę lub pod scenie podczas Dnia Otwartego w Białostockim Teatrze Lalek.
BTL otwarty dla ciekawych teatralnej magii
Fot: M.Gorbacz
Jedna ze scen spektaklu " Widmo Antygony"

Zarówno w sobotę jak i niedziele białostoccy lalkarze przypomną baśń o Kopciuszku. Nie będzie to jednak tradycyjna wersja tej znanej wszystkim historii. Białoruscy współtwórcy spektaklu przenieśli akcję do współczesności, w której Kopciuszek jest pokojówką, która śni bajkę. Przedstawienie będzie grane w sobotę, 24 marca o godz. 16 i w niedzielę, 25 marca o godz. 11.

Starszej publiczności BTL proponuje również klasyczna sztukę w zupełnie innej wersji. "Widmo Antygony" to spektakl przygotowany w wspólne z włoskimi twórcami teatru cieni. Przedstawienie również zostało przeniesione do czasów obecnych i porusza problem taki jak eutanazja. Inną wersje antycznej tragedii można zobaczyć w sobotę, 24 marca o godz. 18 i w niedzielę, 25 marca o godz. 19.

Co więcej, w niedzielę w Białostockim Teatrze Lalek w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Teatru odbędzie się Dzień Otwarty. W godz. 12.30 - 15.30 zaplanowane są spotkania z aktorami, zwiedzanie zakamarków teatru i wizyta w Piwnicy Lalek. Wstęp wolny.

MAG

1211 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39