Budowa przedłużenia ul. Piastowskiej będzie kontynuowana

2011.06.08 00:00
Wojewoda podlaski nie anulował wydanego przez siebie wcześniej pozwolenia na budowę przedłużenia ul. Piastowskiej. Spodziewano się, że może tego dokonać, po tym jak sąd unieważnił decyzję środowiskową dla tej inwestycji.
Budowa przedłużenia ul. Piastowskiej będzie kontynuowana
Fot: Urząd Miejski w Białymstoku
Zastrzeżenia okolicznych mieszkańców budzi projekt odcinak nowej drogi wzdłuż ul. Rycerskiej

Nowa trasa ma biec od ulicy Piastowskiej, przez łąki na Pieczurkach, ulicą 42. Pułku Piechoty na Wygodzie, przeciąć Raginisa i wzdłuż Rycerskiej na Jaroszówce połączyć się z wylotem na Wasilków na ulicy Wysockiego. Przebieg ostatniego odcina trasy - koło ul. Rycerskiej i Skrzatów budzi jednak ogromne zastrzeżenia, zarówno okolicznych mieszkańców, jak i sądu.

W kwietniu Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że decyzja środowiskowa wydana dla tej inwestycji jest niesłuszna. Pozwolenia na budowę jednak nie wstrzymano. Prace, prowadzone przez Miasto Białystok nadal trwają i póki co zezwala na nie podlaski wojewoda. Wydał postanowienie, w którym odmówił anulowania swojej wcześniejszej zgody na realizację inwestycji - wyrok sądu administracyjnego nie jest podstawą do wstrzymania pozwolenia na budowę. Uchyla on decyzję Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, a decyzja, na podstawie której zostało wydanie pozwolenie na budowę nie została anulowana.

Wstrzymania prac drogowych na tzw. przedłużeniu ul. Piastowskiej żądali od wojewody, po sądowym wyroku, mieszkańcy Jaroszówki. W ich opinii nowa trasa biegnie zbyt blisko ulicy Rycerskiej uniemożliwiając jej mieszkańcom dogodne skomunikowanie się z siecią drogową i będzie zbyt hałaśliwa. Postulują, by nową ulicę przesunąć nieco na południe. Miasto - ze względu na konieczne wywłaszczenia - uznaje to za zbyt kosztowny wariant.

E.S.

1041 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39