Budżet Obywatelski 2023. Choroszczanie wybrali zwycięskie projekty

2022.09.23 14:31
Rekordowa ilość mieszkańców Choroszczy oddała głosy w Budżecie Obywatelskim na rok 2023. W głosowaniu postawili głównie na aspekty związane z bezpieczeństwem, zdrowiem ora rekreacją.
Budżet Obywatelski 2023. Choroszczanie wybrali zwycięskie projekty
Fot: UM Choroszcz

W czwartek (22.09) komisja ds. ustalenia wyników konsultacji przeprowadzonych w głosowaniu powszechnym w sprawie Budżetu Obywatelskiego 2023, podczas posiedzenia policzyła oddane głosy i ustaliła wyniki konsultacji. Każdy głosujący mógł opowiedzieć się za jednym projektem w dniach od 1 do 16 września.

Każdy z projektów wnioskodawcy oszacowali na 100 tys. zł, a w 2023 r. kwota Budżetu Obywatelskiego została zwiększona do 200 tys. zł. W związku z tym 2 zwycięskie projekty obywatelskie już niebawem będą realizowane w mieście Choroszcz.

Na zadanie "Profesjonalny sprzęt ratuje życie i mienie" mieszkańcy Choroszczy oddali 1340 głosów. Drugie miejsce zajął projekt: "Doposażenie Kominowego Bajora", który otrzymał poparcie 551 osób.

W ramach zadania "Profesjonalny sprzęt ratuje życie i mienie", planowany jest zakup dwóch defibrylatorów AED, będących nieocenioną pomocą podczas najtragiczniejszych zdarzeń. W ten sposób sprzęt ratownictwa technicznego ma szansę zwiększyć skuteczność i bezpieczeństwo prowadzonych działań. Dodatkowo, w ramach projektu planowane jest pozyskanie sprzętu gaśniczego ułatwiającego walkę z pożarami obszarowymi oraz w terenie trudno dostępnym.

Z kolei, w ramach projektu "Doposażenie Kominowego Bajora", które jest popularnym terenem spędzania wolnego czasu przez mieszkańców i gości odwiedzających Choroszcz, planuje się rozbudowę placu zabaw poprzez dodanie nowych elementów infrastruktury rekreacyjnej, np. trampolin, "pająków" do wspinaczek, tyrolki, a także tablic edukacyjnych dotyczących miejscowej przyrody. Aby ułatwić dostęp do placu zabaw, planowana jest budowa drewnianej kładki, która jako forma utwardzenia terenu, umożliwiałaby dotarcie do miejsca osobom w każdym wieku, a także osobom z niepełnosprawnościami. Dzięki temu teren ma szansę służyć wszystkim, bez wyjątku.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1990 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39