Bułhakow według Tomaszuka. Anatomia psa w Wierszalinie

2012.01.27 00:00
Co powstanie w wyniku eksperymentalnej operacji przeszczepienia ludzkiej przysadki mózgowej i genitaliów psu? Jak wygląda świąt widziany oczami lekarza morfinisty? Jak wczesne opowiadania Michaiła Bułhakowa przeniósł na scenę Piotr Tomaszuk? Odpowiedzi na powyższe pytania przynosi spektakl "Anatomia psa".
Bułhakow według Tomaszuka. Anatomia psa w Wierszalinie
Fot: M.Gorbacz

Sztuka Piotra Tomaszuka powstała na podstawie opowiadań "Psie serce" i "Morfiny" Bułhakowa. "Anatomia psa" opowiada historię profesora Preobrażeńskiego i jego asystenta doktora Bormentala - naukowców, którzy leczą ludzkie genitalia i eksperymentują z ciałem psa. Na scenie zobaczymy czwórkę aktorów: Miłosza Pietruskiego, Rafała Gąsowskiego, Dariusza Matysa i Katarzynę Grajlich. Ze względu na osobliwą scenografię Julii Skuratovej, mają do wykonania dość trudne zadanie aktorskie.

Oprócz gry aktorzy sporo uwagi muszą poświęcać także metalowej konstrukcji. Tworzy ona cały plan, służy także do projekcji filmowych. Na blaszanych płaszczyznach wyświetlane są projekcje multimedialne - fragmenty starych kronik radzieckich i własne produkcje teatru. Ekranem jest właściwie wszystko, a wyświetlane obrazy to myśli i wizje bohaterów sztuki.
Muzykę do spektaklu skomponował Piotr Nazaruk.

Spektakl będzie grany w sobotę i niedzielę, 28 i 29 stycznia o godz. 18. Rezerwacja biletów jest możliwa przez stronę: www.wierszalin.pl

MAG

712 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39