Burza i ulewne deszcze w niedzielne popołudnie. Ruch w Białymstoku jest sparaliżowany

2017.05.07 19:04, Aktualizacja: 2017.05.07 20:52
Zalane ulice, sparaliżowany ruch, mnóstwo interwencji służb - to efekty wiosennej burzy, która przeszła nad naszym miastem.
Burza i ulewne deszcze w niedzielne popołudnie. Ruch w Białymstoku jest sparaliżowany
Fot: Ewa Reducha-Wiśniewolska
Aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego

Niedzielne (7.05) popołudnie w Białymstoku i okolicach minęło pod znakiem burzy i ulewnego deszczu. Wody zalały ulice - z naszych informacji wynika, że sytuacja wyglądała bardzo poważnie m.in. na Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego oraz ul. Produkcyjnej. Jak informuje Adam Romanowicz z zespołu prasowego podlaskiej policji, nieprzejezdne jest rondo Miłosza/Piastowska a także ul. Wasilkowska pod wiaduktem - podobnie jak w przypadku wiaduktu Fieldorfa Nila. Ruch sparaliżowany był również na ul. Branickiego.

Powagę sytuacji potwierdzają także strażacy.

- Mamy około 20 zgłoszeń na terenie Białegostoku i wciąż pojawiają się nowe - informuje dyżurny całodobowego stanowiska kierowania Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Zgłoszenia związane są głównie z podtopieniami, ale jedno z nich było wyjątkowo groźne. W okolicy sklepu Makro słup energetyczny przewrócił się na samochód, którym jechały dwie osoby - mężczyzna i dziecko. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Synoptycy prognozują dalsze występowanie opadów deszczu o podobnym natężeniu, lecz prawdopodobnie bez burz.

[AKTUALIZACJA]

Policja informuje, że poza wspomnianymi wcześniej miejscami nieprzejezdne są także: rondo Poleska/Jurowiecka, skrzyżowanie Sulika/Sosabowskiego, skrzyżowanie Sybiraków/Piastowska, ul. Plażowa oraz fragment ul. Wierzbowej.

Funkcjonariusze apelują, aby osoby, które nie muszą wyjeżdżać dziś z domów, nie robiły tego. Jeżeli zaś zdarzyło się, że ktoś wjechał w wodę i dalsza jazda jest na ten moment niemożliwa, ważne jest, by nie zostawiać w samochodzie żadnych wartościowych przedmiotów i upewnić się, że jest zamknięty, gdy tymczasowo z niego wychodzimy.

Piesze poruszanie się po Białymstoku również jest na ten moment bardzo utrudnione.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1887 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39