Być kobietą piękną i zdrową

2015.09.22 00:00
Kobiety mogą korzystać z zabiegów z obszaru medycyny estetycznej, innowacyjnej kosmetologii, dermatologii. O ile o problemach natury estetycznej chętnie rozmawiamy w damskim gronie, to wstydzimy się zapytać o typowe dolegliwości ginekologiczne.
Być kobietą piękną i zdrową
Fot: Klinika Medycyny Estetycznej Renew

Cierpi wiele kobiet

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to nie tylko krępująca przypadłość, ale też przewlekła choroba, utrudniająca codzienne funkcjonowanie. Wiele kobiet boryka się z tym problemem, nie mając odwagi zgłosić się do specjalisty czy porozmawiać z lekarzem rodzinnym.

Dolegliwość NTM występuje u co 7 kobiety powyżej 20. roku życia. Objawia się to mimowolnym wyciekaniem moczu podczas nawet niewielkiego wysiłku – kichanie, kaszel czy podnoszenie cięższych przedmiotów.

Przyczyny pojawiania się choroby mogą być różne – ciąża, poród, przewlekły kaszel, menopauza i okres pomenopauzalny, niedobory hormonalne, przebyte operacje, częste infekcje dróg moczowych, zaparcia, wady wrodzone, a często współistnienie kilku czynników.

- To duży problem, który pojawia się często u kobiet między 35. a 55. rokiem życia oraz po porodzie – mówi dr Romuald Piaścik, specjalista ginekologii i położnictwa.

Bezbolesne rozwiązanie

Przypadłości tej nie można lekceważyć i trzeba wyleczyć. Najnowocześniejszą metodą przywrócenia zdrowia i komfortu życia jest IncontiLase – laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu. Niewiele jest jeszcze gabinetów, klinik, które dysponują innowacyjnymi urządzeniami do tego typu zabiegów. Opatentowaną i nieinwazyjną terapię oferuje Klinika Medycyny Estetycznej Renew w Białymstoku.
- Laserowy zabieg nie wymaga hospitalizacji, jest bezbolesny. Pacjentka od razu funkcjonuje normalnie i tuż po zabiegu wraca do codziennych obowiązków i normalnego funkcjonowania – dodaje dr Romuald Piaścik.

Zabiegi ginekologii estetycznej cieszą się na świecie rosnącą popularnością. Dzięki posiadanemu doświadczeniu i umiejętnościom personelu, Renew Clinic oferuje pacjentom szeroki zakres procedur medycznych właśnie z zakresu ginekologii.

Towarzyszący NTM zespół rozluźnienia tkanek pochwy stanowi dla wielu kobiet również poważny problem. Powoduje to mniejszą satysfakcję z życia intymnego, skrępowanie w kontaktach seksualnych. Rozwiązaniem tego problemu jest zabieg – IntimaLase – laserowe ujędrnianie pochwy.

Klinika Medycyny Estetycznej Renew, dysponuje najnowocześniejszym laserem FOTONA Er:YAG z opatentowanym systemem dostarczającym odpowiednie pakiety energii do śluzówki pochwy – używanym do wykonania obu zabiegów. Są one efektywne, bezpieczne, a przy tym proste do wykonania. Rezultat po jednym zabiegu to poprawa struktury i funkcji tkanek pochwy, co przekłada się na poprawę jakości życia, większą satysfakcję seksualną – a przede wszystkim zdrowie.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]


1478 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39