Był na podwójnym gazie. Dzięki czujności młodych mężczyzn nie zajechał daleko

2024.06.20 08:50
Wzorowa i zdecydowana postawa świadków przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierowcy. 41-letni obywatel Ukrainy, siedzący za kierownicą VW miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.
Był na podwójnym gazie.  Dzięki czujności młodych mężczyzn nie zajechał daleko
Fot: KMP Białystok

W niedzielę (16 czerwca) wieczorem na jednej z ulic w centrum Białegostoku czterech młodych mężczyzn zauważyło volkswagena, który jechał "wężykiem". W momencie kiedy pojazd zatrzymał się na skrzyżowaniu, przechodnie uniemożliwili mu dalszą jazdę zabierając kluczyki. O wszystkim poinformowali również odpowiednie służby dzwoniąc na numer alarmowy.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili, że kierowca jest pijany. Badanie alkomatem wykazało, iż 41-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Funkcjonariusze z białostockiej policji podkreślają, że właściwa reakcja świadków pozwoliła uniknąć tragedii na drodze.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
468 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39