Był nominowany do Oscara, teraz będzie uczył innych [WIDEO]

2016.01.17 00:00
Ruszył nabór do kolejnej edycji projektu Filmowe Podlasie Edukuje! Młodzi filmowcy pod okiem nominowanego do Oscara za film "Nasza klątwa" Tomasza Śliwińskiego będą uczyć się realizacji filmu dokumentalnego.
Był nominowany do Oscara, teraz będzie uczył innych [WIDEO]
Fot: materiały dystrybutora

Podczas warsztatów prowadzący przeprowadzi uczestników przez meandry tworzenia autorskiego filmu dokumentalnego. Rozłożone w okresie pół roku cykliczne (dwa razy w miesiącu) zajęcia tematyczne doprowadzą do realizacji przez każdego uczestnika autorskiego niezależnego filmu. A droga do tego będzie wieść poprzez autorski program Tomasza Śliwińskiego oparty m.in. na takich tematach jak: ćwiczenia z kamerą, poszukiwanie inspiracji i tematu, dokumentacja i praca nad scenariuszem, inscenizacja, światło, dźwięk i praca kamery na planie.

Efekty ich pracy zobaczymy na podsumowującym warsztaty specjalnym pokazie w białostockim kinie Forum. Aby wziąć udział w projekcie, należy wypełnić zgłoszenie dostępne na stronie internetowej organizatora.

Pierwsze zajęcia odbędą się 30 i 31 stycznia w Białostockim Ośrodku Kultury. Poprowadzi je Tomasz Śliwiński nominowany do Oscara za film "Nasza klątwa".Organizatorem projektu jest Białostocki Ośrodek Kultury - Dyskusyjny Klub Filmowy "GAG".

Szczegóły: Filmowe Podlasie Edukuje! - warsztaty dokumentalne z Tomaszem Śliwińskim

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1503 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39