Byli tak spragnieni wysokoprocentowych trunków, że postanowili ukraść perfumy i rower

2020.08.19 11:20
Rower, perfumy, a wcześniej portfel - ci złodzieje nie próżnowali, by mieć fundusze na własne zachcianki. Jeden z nich usłyszał kilka zarzutów. Grożą im wysokie kary.
Byli tak spragnieni wysokoprocentowych trunków, że postanowili ukraść perfumy i rower
Fot: KMP Białystok

Kradzież roweru z centrum miasta

Dyżurny białostockiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży roweru z jednej z klatek schodowych w bloku w centrum miasta. Przybyli na miejsce policjanci ustalili szczegóły zdarzenia i uzyskali opis skradzionego roweru. Już po 30 minutach mundurowi zauważyli 3 mężczyzn z rowerem, który odpowiadał opisowi podanemu przez zgłaszającą.

Okazali się nimi mężczyźni w wieku 32, 34 i 47 lat. Podejrzani tłumaczyli, że nie mieli za co kupić alkoholu i postanowili ukraść rower. Mundurowi ustalili też, że mężczyźni próbowali sprzedać rower w lombardzie, jednak bezskutecznie. Następnie, poszli do jednej z drogerii w centrum miasta i tam ukradli perfumy na kwotę 380 zł.

Odzyskany rower wrócił do właścicielki, a perfumy do drogerii. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży.

Kradzież w autobusie miejskim

W wyniku dalszych czynności kryminalni z Komisariatu II Policji w Białymstoku ustalili, że 47-latek jest podejrzany również o kradzież i kradzieże z włamaniem. Doszło do nich pod koniec lipca 2020 roku. Mężczyzna jadąc autobusem miejskim, ukradł portfel z zawartością dokumentów oraz karty płatniczej. Tego samego dnia, 47-latek siedmiokrotnie posłużył się skradzioną kartą płatniczą, robiąc zakupy na kwotę ponad 300 zł.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży oraz 7 zarzutów kradzieży z włamaniem na konto bankowe.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a za kradzież kara do 5 lat.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1619 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39